Віктор Микита: Ми формуємо в регіоні сільськогосподарський кластер для розвитку підприємств

2 роки ago admin 0

У межах робочої поїздки на Ужгородщину голова Закарпатської ОВА Віктор Микита відвідав фермерське господарство «Коник».

Компанія — визнаний лідер серед сільськогосподарських підприємств області, який вирощує левову частку яблук та картоплі. Свою діяльність тут реалізовують на 360 га землі, з яких 120 га використовують під садівництво, інші 240 га — під картоплярство.

За словами Віктора Микити, з-поміж інших сортів окремої уваги заслуговує урожай яблук із червоним м’якушем. Йдеться про унікальний сорт швейцарської селекції Red Love. Фрукт — кислий, з присмаком полуниці. Червоний колір м’якуша яблук забезпечують антоціани, яких у цьому сорті, за різними даними, набагато більше, ніж у звичайних. Весь урожай Red Love відправляють на експорт у Швейцарію.

Також фермерське господарство «Коник» збирає урожай груш, абрикосів, черешні, кавунів тощо. Продукція підприємства продається у найбільших торговельних мереж Закарпаття.

Як зауважив Віктор Микита, в умовах воєнного стану забезпечення сільгосппродукцією області — критично важливе завдання, котре є одним із пріоритетних для продовольчої безпеки Закарпаття. Тож тісна взаємодія й співпраця між ОВА та підприємствами профільного напрямку вийшла на якісно інший рівень.

Очільник краю провів робочу нараду з керівництвом компанії, під час якої обговорили проблемні питання, пропозиції, шляхи можливого співробітництва та інше.

«Колеги повідомили, що позитивно й з надією сприйняли інформацію про можливе розширення роботи пунктів пропуску на кордонах з Європою, яке ініціювала ОВА, адже логістичні труднощі ускладнюють експорт продукції.

Ми формуємо в регіоні сільськогосподарський кластер для розвитку підприємств і розширення обсягів постачання продукції для населення. Досвід фермерського господарства “Коник” дає можливості ефективно реалізовувати цей кейс», – резюмував Віктор Микита.