В УжНУ говорили про кордон та його впливи на соціально-економічний розвиток (ФОТО)
2 роки ago admin 0
Днями в Ужгородському національному університеті відбулася дискусія на тему: «Кордон та його впливи на соціально-економічний розвиток». Про це повідомляє Закарпатська митниця.
![](https://scontent.fiev7-3.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/315359535_190158650212302_2085321357488960020_n.jpg?stp=dst-jpg_p526x395&_nc_cat=110&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=lwEccCdBnn8AX_xY2NF&_nc_ht=scontent.fiev7-3.fna&oh=00_AfC_7SmxCkOd-iyFmehr9rsCdOvwA1HQdcyxWp3aJ206xA&oe=63794592)
Захід пройшов у рамках реалізації проекту «Безпечний та інклюзивний кордон між Словаччиною та Україною» («Safe and Inclusive Border between Slovakia and Ukraine» — SIBSU). Організатором виступив Центр аналізу регіональних ризиків спільно з УжНУ та Словацькою асоціацією зовнішньої політики.
![](https://scontent.fiev7-3.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/315600051_190158620212305_5756157379519690275_n.jpg?stp=dst-jpg_p526x395&_nc_cat=100&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=JZPdP7A_6tsAX8neFkT&_nc_ht=scontent.fiev7-3.fna&oh=00_AfDZwH7AMasp_GjI-SGAVecibJFPMcEqxj6wIs9UkZKHjQ&oe=637968AF)
Учасники дискусії — українські та словацькі фахівці й експерти, серед яких – начальниця юридичного управління Закарпатської митниці, доктор юридичних наук, професорка Лілія Дорофеєва. Під час виступу вона наголосила на важливості таких міжнародних проєктів, як з точки зору навчання персоналу, так і для вдосконалення системи митного контролю. У ході обговорення на всі запитання присутніх надала компетентні відповіді.
![](https://navchas.com.ua/wp-content/uploads/2022/11/image-56.jpeg)
Відтак, учасники круглого столу обмінялися досвідом управління кордонами, викладання дисципліни «Прикордонні студії» та суміжних дисциплін, пов’язаним із транскордонним співробітництвом у Пряшівському університеті, а також обговорили важливі аспекти впливу кордону на життя та економіку прикордонних регіонів України і Словаччини.
![](https://scontent.fiev7-3.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/315437801_190158686878965_2439920035166153139_n.jpg?stp=dst-jpg_p526x395&_nc_cat=110&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=YEbrAEek4QcAX9vl-zb&_nc_ht=scontent.fiev7-3.fna&oh=00_AfDL8Etrob-VSqP87tNnmYTClB7F8w2sB88FsejPEy_VLQ&oe=63796D4F)
«Центр аналізу регіональних ризиків другий рік поспіль системно працює у царині траснформації транскордонного співробітництва України з членами Євроспільноти задля запровадження на наших митницях і прикордонних переходах стандартів ЄС та адаптації вітчизняного законодавства у зовнішньоекономічній сфері до цих вимог», – зазначила модераторка дискусії, директорка Центру аналізу регіональних ризиків, заслужена діячка науки і техніки України Світлана Мітряєва.
Як провідний фахівець та впливовий аналітик, вона зазначила: «Зі свого боку ми продовжимо свою роботу не тільки над успішним завершенням проєкту SIBSU, але й над подальшими ініціативами орієнтованими на зміцнення стійкості України в сучасних складних умовах, розвитком добросусідства та транскордонних контактів із країнами ЄС, сприяння інтеграції України в євроатлантичний цивілізаційний простір».
![](https://scontent.fiev7-3.fna.fbcdn.net/v/t39.30808-6/315298661_190158743545626_3738688732044889218_n.jpg?stp=dst-jpg_p526x395&_nc_cat=104&ccb=1-7&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=F7_eK_sYqEYAX_RvleR&_nc_ht=scontent.fiev7-3.fna&oh=00_AfDlbRzd1XqR9NYtGFJnbSVFJPdQ9S415BdEJeNHh6h4DQ&oe=6379EEC3)
До слова, впродовж останніх двох років в рамках проекту SIBSU створено ряд посібників, присвячених актуальним темам, пов’язаним із управлінням кордоном (кінологія, протидія торгівлі людьми та незаконним трансфертам коштів через кордон, впровадження сучасних технологій в рамках митного контролю та ін.). Також проведено тематичні семінари, тренінги, курси вивчення словацької та української мови на території Словацької Республіки за участі закарпатських митників та прикордонників, їх словацьких колег. У перспективі заплановано навчальні візити до Норвегії, проведення курсів кризового реагування.