Спільна робота з молоддю: про трудові права для дітей Закарпаття

1 тиждень ago admin 0

Фахівці Управління інспекційної діяльності у Закарпатській області Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці разом з представником служби у справах дітей Закарпатської ОДА провели інформаційну зустріч з вихованцями Притулку для дітей, що знаходиться у Берегівському районі. 

Неповнолітні учасники зустрічі віком від 14 до 16 років отримали консультації від держслужбовців, де їм розповіли про права та обов’язки при працевлаштуванні. Зокрема, були розглянуті такі питання як:

  1. Право на захист та безпеку: роз’яснено, що роботодавець зобов’язаний забезпечити безпечні умови праці, відповідно до стандартів охорони праці та санітарних норм.
  2. Тривалість робочого часу: наголошено на обмеженнях щодо робочого часу для неповнолітніх, а також на необхідності надання перерв та вихідних днів.
  3. Заробітна плата: роз’яснено, що оплата праці повинна бути виплачена вчасно та у повному обсязі, відповідно до законодавства, і що будь-які порушення в цьому питанні є незаконними.
  4. Право на освіту: підкреслено важливість поєднання роботи з навчанням, а також надано рекомендації щодо вибору графіку роботи.

Ці заходи мають важливе значення для формування правової культури серед молоді. Ознайомлення з основами трудового законодавства допомагає усвідомлювати свої права та бути більш захищеними у випадку неправомірних дій з боку роботодавців. Інспектори акцентували на тому, що знання своїх прав є ключем до їх захисту.