На нараді розглянули причини «затягування» розслідувань випадків гострого професійного захворювання медичних працівників на коронавірус

2 роки ago admin 0

В Управлінні Держпраці у Закарпатській області під керівництвом очільника Богдана Дороша відбулась робоча нарада за участі фахівців відділу з питань гігієни праці, представників управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в області та Закарпатського обласного лабораторного центру МОЗ.

Учасники заходу відмітили нагальну потребу в обговоренні ситуації, яка склалася в краї щодо розслідування випадків гострого професійного захворювання медичних працівників, спричиненого коронавірусною інфекцію COVID – 19. Зокрема, Богдан Дорош звернув увагу присутніх на те, що Закарпаття на сьогодні перебуває чи не на останньому місці, порівняно з іншими регіонами, за кількістю завершених  розслідувань.

На сьогодні в Управління Держпраці області надійшли повідомлення про інфікування коронавірусом 889 медичних працівників. Стосовно 879 з них, відповідно до Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, комісії здійснюють розслідування. Наразі тільки 31 випадок вдалося довести до логічного завершення,  а щодо 800 – термін проведення розслідувань продовжений.

Основною причиною такого «затягування» є  відсутність висновку профпатолога – 256 випадків і результату епідрозстеження Закарпатського обласного лабораторного центру – 539 випадків.

На завершення присутні домовились про налагодження більш оперативного та якісного обміну інформацією, а також про проведення найближчим часом спільної зустрічі з представниками департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА, на якій планується порушити питання активізації участі лікаря-профпатолога в розслідувані гострих професійних захворювань.