ЗВЕРНЕННЯ ПРОТОІЄРЕЯ ВІКТОРА ПАЛОША – ГОЛОВИ МІСІОНЕРСЬКОГО ВІДДІЛУ МУКАЧІВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

4 роки ago admin 0

Протоієрей Віктор Палош – голова місіонерського відділу Мукачівської єпархії Української Православної Церкви:

«Хочу звернутись до вас, дорогі наші брати та сестри, у зв’язку з ситуацією, яку викликала хвороба COVID-19.
Ви знаєте, ми, православні священники, наполягаємо на тому, що для того, щоб людина всесторонньо існувала добре, потрібна як фізична, так і духовна складова. Наші супермаркети відкриті (ми робимо собі таку алегорію нашим вірникам) і так само повинні бути відкриті наші храми. Слава Богу, що нас влада почула сьогодні і храми наші відкриті. Тому що якщо людина сповідує, що вона складається з душі та тіла, то крім їжі, яка потрібна нашому тілу, потрібна і їжа для наших душ.
Тому ми наполягаємо, що молитися можна вдома, але освячувати свої душі не можна вдома без храму. Ми як хрестимось, так вінчаємось, так і інші робимо таїнства тільки в храмі. Це, на жаль, зробити наживо за допомогою сучасних засобів комунікації неможливо.
Тому, звертаючись до вас, також з проханням, що все ж таки береженого Бог береже. Так, храми повинні бути відкриті, ми повинні в них брати участь, але за допомогою всіх тих засобів, котрі нам сьогодні рекомендують наші санітарні, державні установи та органи влади. Тому наші богослужіння проходять лише із спеціальними масками. Так, людина може мати респіратори, одноразові маски або багаторазові, які вона повинна не забувати вдома простірувати. Тому що в них не бути ніякого захисту. Також дистанція, тобто в наших храмах, можлива була участь до обласних заборон держадміністрації одна людина на 5 квадратних метрів. А зараз нас попросили усі богослужіння звершувати на вулицях. Відповідно ми законослухняні, ми це так і робимо, але, навіть на вулиці не відміняється маска і не відміняється соціальна дистанція.
Тому бажаю усім не забувати, що все ж таки в храми, якщо ви віруючі люди, потрібно приходити, але дотримуватися усіх цих установ.
Бережемо своє здоров`я і своїх близьких».

Протоієрей Віктор Палош – голова місіонерського відділу Мукачівської єпархії Української Православної Церкви: «Хочу звернутись до вас, дорогі наші брати …