Депутати облради проситимуть передбачити у Держбюджеті на 2019 рік фінансування проектів-переможців Програм транскордонного співробітництва Європейського Інструменту сусідства 2014-2020 роки
6 років ago admin 0
У ході підготовки до 13-ої сесії облради на розгляд депутатів внесено проект рішення «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо співфінансування проектів-переможців Програм транскордонного співробітництва Європейського Інструменту сусідства 2014-2020 з державного бюджету», адресоване Кабінету Міністрів України, Верховній Раді України.
У документі наголошується: «11 жовтня 2018 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо транскордонного співробітництва». Цим самим серед іншого було створено законодавчі підстави, й запровадження умов державної підтримки проектів такого співробітництва, що матиме позитивний економічний і соціальний ефект для прикордонних територій.
Закарпатська обласна рада є співзасновником Європейського об’єднання територіального співробітництва з обмеженою відповідальністю ТИСА (ЄОТС ТИСА), створеного у жовтні 2015 року, разом із Загальними зборами області Саболч-Сатмар-Берег (Угорщина) та Місцевим самоврядуванням м. Кішварда (Угорщина). Ідея формування цього об’єднання полягала у тому, щоби започаткувати оптимальну та ефективну модель співробітництва між Україною та Угорщиною з метою активізації економічного та соціального розвитку регіонів на основі загальноєвропейських стандартів. Сьогодні ЄОТС ТИСА вже довело свою ефективність і стало першим європейським об’єднанням новітнього і особливого формату, створеного між прикордонними регіонами Угорщини – країни члена Євросоюзу та України . Позитивний досвід такої співпраці на прикладі Закарпаття може бути використаний і в інших регіонах у процесі втілення євроінтеграційних прагнень України.
Однак суттєвою перешкодою у реалізації проектів грантових програм транскордонного співробітництва надалі залишається відсутність чітко врегульованого алгоритму співфінансування наявних проектів Державним бюджетом України, місцевими бюджетами та бюджетами місцевого самоврядування до 2020 року. В залежності від умов програми, сума співфінансування українського апліканта або партнерів може становити до прикладу 10%, як у Програмі «Угорщина-Словаччина-Румунія-
Враховуючи наведене вище, просимо відповідно до частини першої статті 11 Закону України Про внесення змін до деяких законів України щодо транскордонного співробітництва від 04.09.2018 №2515-VIII- передбачити у Державному бюджеті України на 2019 рік фінансування проектів-переможців Програм транскордонного співробітництва Європейського Інструменту сусідства 2014-2020 з державного бюджету», – наголошується в документі.
Прес-служба Закарпатської облради