На черговому засіданні колегії Управління Держпраці заслухали представників підприємств, де сталися нещасні випадки

4 роки ago admin 0

На сьогоднішньому засіданні колегії Управління  Держпраці у Закарпатській області підбили підсумки роботи Управління за перший квартал поточного року. Водночас були запрошені і заслухані представники підприємств з наявною заборгованістю із виплати заробітної плати та підприємств, де зафіксований ріст виробничого травматизму.

Розпочинаючи захід, начальник Управління ДержпраціБогдан Дорош зауважив, що «першочерговими завданнями, поставленими перед колективом установи, є боротьба з нелегальним працевлаштуванням та зниження рівня виробничого травматизму на підприємствах області». Очільник рекомендував також керівнику відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів звернутися до голів райдержадміністрацій та керівників органів місцевого самоврядування з листом-проханням надавати фахівцям Управління інформативну допомогу щодо виявлення неоформлених працівників на території районів.

Аналізуючи діяльність Управління у сфері додержання законодавства про працю, зайнятість населення, перший заступник начальника Василь Грицик зупинився на двох основних напрямах, за якими здійснювалася ця робота:1.Профілактика та контроль за дотриманням строків виплати заробітної плати найманим працівникам і виплати її у повному обсязі; 2.Роз’ясненнянаселенню переваг легального працевлаштування, наслідків роботи без оформлення трудового договору і відповідальності за таке порушення, а також реагування на всі факти використання незадекларованої праці.

За словами Василя Грицика, на початок поточного року загальна сума боргу із заробітної плати на семи господарюючих суб’єктах Закарпаття становила 2358,8 тис. грн. Однак до квітня, судячи з офіційних за офіційними даними,  заборгованість із виплати заробітної плати найманим працівникам на окремих підприємствах, установах та організаціях частково вдалося погасити, а на деяких ця заборгованість навпаки  зросла.

«Питання своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати і надалі перебуватиме на особливому контролі керівництва Управління, тож при виявленні підприємств, котрі допустили такі порушення, вживатимуться заходи впливу  в межах компетенції», – сказав посадовець.

Щодо легалізації найманої праці, то зважаючи на зміну пріоритетів у здійсненні державного нагляду за додержанням законодавства про працю та позицію Державної служби України  з питань праці, основний акцент  у цій частині робиться, як зауважив виступаючий, на профілактиці та роз’ясненні чинного трудового законодавства та відповідальності за порушення його вимог.

Підсумовуючи результати наглядової діяльності Управління Держпраці у сфері промислової безпеки та охорони праці, заступник начальника Володимир Горєв звернув увагу присутніх на те, що протягом вказаного періоду на піднаглядних Управлінню підприємствах сталося п’ять нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, у тому числі один із смертельним наслідком. З метою недопущення виробничого травматизму були проведені всебічні перевірки стану охорони праці та промислової безпеки 41 суб’єкта господарювання, за результатами яких видано приписи для обов’якового усунення  виявлених порушень.

На завершення були заслухані представники підприємств, на яких за вказаний період зафіксована заборгованість із виплати заробітної плати, та підприємств,  де сталися нещасні випадки. Стосовно останніх, а це працівники служби охорони праці мукачівського заводу «Флекстронікс» та керівник перчинського заводу «Стеатит», то кожному з них була надана можливість проаналізувати причини виникнення нещасних випадків та прозвітувати, які заходи вжиті задля їх усунення.

Начальник Управління Богдан Дорош зобов’язав відповідальних осіб забезпечити належне функціонування системи управління охороною праці на вказаних підприємствах, а також організувати постійний контроль за виконанням співробітниками  вимог інструкцій з охорони праці.