До уваги платників: зміни до порядку справляння плати за землю у регіонах, де ведуться бойові дії та здійснюється евакуація

2 тижні ago admin 0
Роз’яснення щодо справляння плати за землю відповідно до положень Закону України від 23 лютого 2024 року № 3603 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо вдосконалення онлайн-комунікації з платниками податків та уточнення окремих положень законодавства» (далі – Закон) З 16 березня 2024 року згідно із Законом внесено зміни до порядку Читати далi

Чи включається до складу доходу ФОП – платника ЄП сума коштів, отримана за рішенням суду у вигляді грошової компенсації судових витрат?

2 тижні ago admin 0
Податківці інформують, чи включається до складу доходу ФОП – платника ЄП (першої – третьої груп) сума коштів, отримана за рішенням суду у вигляді грошової компенсації (відшкодування) судових витрат (у тому числі судового збору, сплаченого такою особою). Статтею 292 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) встановлено порядок визначення доходів Читати далi

Чи може один СГ отримати в Кваліфікованого надавача ЕДП ДПС на одну і ту ж саму особу декілька КЕП?

2 тижні ago admin 0
Чи може один СГ отримати в Кваліфікованого надавача ЕДП ДПС на одну і ту ж саму особу декілька КЕП? Відповідно до п.п. 23 п. 1 ст. 1 Закону України від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» (далі – Закон № 2155) кваліфікований електронний підпис (далі – КЕП) – Читати далi

В якому звітному періоді у податкового агента виникає зобов’язання з нарахування туристичного збору?

2 тижні ago admin 0
В якому звітному періоді у податкового агента виникає зобов’язання з нарахування туристичного збору, якщо попередню плату за проживання (бронювання) від платників туристичного збору отримано в одному кварталі, а тимчасове розміщення у місцях проживання (ночівлі) таких осіб буде здійснено в іншому податковому періоді? Відповідно до п.п. 268.2.1 п. 268.2 ст. 268 Податкового кодексу України (далі – Читати далi

Особливості подання через мобільний застосунок «Моя податкова» Облікової картки за формою № 1ДР або Заяви за формою № 5ДР

2 тижні ago admin 0
Як ФО через мобільний застосунок «Моя податкова» подати Облікову картку за формою № 1ДР або Заяву за формою № 5ДР та як дізнатися про їх прийняття контролюючим органом? Для використання мобільного застосунку «Моя податкова» фізичній особі необхідно завантажити застосунок «Моя податкова» в AppStore або GooglePlay. Доступ до сервісів застосунку здійснюється після проходження електронної ідентифікації онлайн Читати далi

Додаток ТЦ до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств: зміни, які набули чинності

2 тижні ago admin 0
Державна податкова служба України повідомляє, що 06.02.2024 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 07.12.2023 № 673 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 21.12.2023 за № 2223/41279 (далі – наказ № 673) (зі змінами). Цим наказом з метою удосконалення контролю за дотриманням умов контрольованих операцій (далі – КО) Читати далi

Чи є СГ платниками екологічного податку за розміщення відходів, які утворились в процесі їх діяльності та продаються як товар?

2 тижні ago admin 0
Чи є СГ платниками екологічного податку за розміщення відходів, що належать до окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини, які утворились в процесі їх діяльності та продаються як товар або використовуються у власному виробництві, у т.ч. металобрухт? Податковим кодексом України (далі – ПКУ) передбачено віднесення до платників екологічного податку за розміщення відходів у спеціально відведених Читати далi

Яким чином в податковій звітності з ПДВ відображається коригування податкових зобов’язань?

2 тижні ago admin 0
Яким чином в податковій звітності з ПДВ відображається коригування податкових зобов’язань, нарахованих відповідно до п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України, у разі якщо товари/послуги, необоротні активи починають використовуватись в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності? Відповідно до п. 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи Читати далi

Робоча зустріч з керівництвом оздоровчого комплексу

2 тижні ago admin 0
Головні державні інспектори з питань праці, Іван Хланта та Володимир Севч, провели робочу зустріч з керівництвом оздоровчого комплексу ТОВ “Водограй”. Під час зустрічі були обговорені важливі питання, що стосуються оформлення трудових відносин, запобігання потрапляння працівників у ситуацію торгівлі людьми, а також забезпечення прав та гарантій співробітників. Особливу увагу було приділено питанням дискримінації та мобінгу на Читати далi

Спільні заходи для забезпечення належних умов праці для неповнолітніх

2 тижні ago admin 0
Посадовцями Управління інспекційної діяльності у Закарпатській області спільно з працівниками Служби з питань дітей і молоді проведено комплексну інформаційно-роз’яснювальну роботу з роботодавцями, які залучають до праці молоде покоління. Метою  є підвищення обізнаності неповнолітніх щодо законодавчих вимог, пов’язаних з працевлаштуванням, а також забезпечення безпечних і здорових умов праці для цієї категорії. Були обговорені основні аспекти трудового Читати далi

Який код за КАТОТТГ зазначається у податковій декларації з рентної плати

2 тижні ago admin 0
Податківці інформують, який код за Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад (КАТОТТГ) зазначається у рядках 3 і 5.1 додатка 2 прим. 1 «Розрахунок з рентної плати за користування надрами для видобування вуглеводної сировини» до податкової декларації з рентної плати. Форма податкової декларації з рентної плати затверджена наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 719 Читати далi

Чи можна подавати Звіт про КІК без річної декларації про майновий стан і доходи, якщо така декларація не обов’язкова до подання?

2 тижні ago admin 0
У Головному управлінні ДПС у Закарпатській області інформують, чи можна подавати Звіт про контрольовані іноземні компанії без річної декларації про майновий стан і доходи, якщо така декларація не обов’язкова до подання. Пунктом 39 прим. 2.5 ст. 39 прим. 2 розд. I Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ) встановлено Читати далi

Актуально для ФОП (у т. ч. для платників ПДВ), які прийняли рішення про перехід на спрощену систему оподаткування

2 тижні ago admin 0
Які доходи ФОП (у т. ч. платником ПДВ), яка прийняла рішення про перехід на спрощену систему оподаткування, включаються до доходів за попередній календарний рік, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування? Відповідно до абзацу першого та третього п.п. 298.1.4 п. 298.1 ст. 298 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) суб’єкт господарювання, який є платником Читати далi

Чи враховуються при обчисленні бази оподаткування об’єктів житлової нерухомості об’єкти, що розташовані на територіях активних бойових дій?

2 тижні ago admin 0
Податківці роз’яснюють, чи враховуються при обчисленні бази оподаткування об’єктів житлової нерухомості (їх часток), що перебувають у власності ФО, об’єкти, розташовані на територіях активних бойових дій або тимчасово окупованих російською федерацією територіях України, у тому числі на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим. Положеннями п. 266.3 ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року Читати далi

ФОП – платникам ЄП третьої групи – платникам ПДВ про зберігання первинних документів та чи передбачена відповідальність за їх незберігання?

2 тижні ago admin 0
Чи повинні ФОП – платники ЄП третьої групи – платники ПДВ (у т. ч. які провадять діяльність з реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, а також лікарських засобів та виробів медичного призначення) зберігати первинні документи та чи передбачена відповідальність за їх незберігання?  Згідно з абзацом другим – четвертим п. 296.1 ст. 296 Читати далi