Робота без вигоряння: в Україні запроваджують програму покращення продуктивності

8 місяців ago admin 0


Фахівці визнали вигоряння на роботі новою епідемією ХХІ століття. Українці, які працюють під час війни, в постійній тривозі та стресі, як ніхто усвідомлюють, що все це дається взнаки.

Мінекономіки у межах ініціативи “Ти як?” запускає програму для підвищення продуктивності українців. Про це повідомляє перша віцепрем’єр-міністерка України — міністерка економіки Юлія Свириденко під час засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я.

Згідно з дослідженням Gradus Research, втома та вигоряння співробітників є основними проблемами, що знижують продуктивність на роботі.

Тож у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?”, яка впроваджується за ініціативою першої леді Олени Зеленської, Мінекономіки та українська ІТ компанія BetterMe розробили програму підвищення продуктивності на роботі.

Що являє собою програма та як приєднатися

Програма підвищення продуктивності — це комплексний інструмент для підтримки фізичного та ментального здоров’я працівників, що допоможе покращити стресостійкість та концентрацію на роботі. Усі роботодавці України можуть безкоштовно приєднатись.

“Війна, тривога, постійні стреси — все впливає на кожного з нас, зокрема і на нашу продуктивність на роботі. Щорічно у світі 12 мільярдів днів є неробочими і втрачаються через порушення психічного здоров’я у працівників і роботодавців. Це коштує глобальній економіці трильйон доларів кожного року”, — зазначила Юлія Свириденко.

За її словами, під час війни у міністерстві зрозуміли наскільки важливо підтримувати один одного вдома, на роботі чи в укритті.

“Складно навчитися заспокоюватися та опановувати тривогу, але ми віримо в силу малих кроків. Програма підвищення продуктивності — це інструмент самодопомоги, створений саме за цим принципом”, — презентувала свій продукт засновниця та СЕО BetterMe Вікторія Рєпа.

Як працює програма

Людині потрібно лише 15 хвилин тренування на робочому місці чи 10 хвилин медитації в очікуванні бізнес зустрічі. Це може змінити настрій на весь день.

“Якщо ж виконувати їх протягом цілого тижня, то ефект значно примножиться”, — каже Рєпа.

З чого складається програма підвищення продуктивності на роботі

Згідно з дослідженням ACE, короткі тренування на робочому місці впливають на підвищення продуктивності на 22% та підвищення креативності на 17%.

Тож програма містить перелік швидких тренувань на робочому місці в застосунку BetterMe: Health Coaching.

Вправи спеціально адаптовані для виконання в офісі або вдома біля робочого столу та не вимагають зміни одягу чи взуття.

До колекції входять такі вправи: йога-розтяжка, легка розминка для ніг, тренування для всього тіла стоячи тощо. Тривалість кожної вправи складає 5-10 хвилин.

Джерело @

Фокус