Які дії СГ у випадку помилкового заповнення повідомлення за формою № 20-ОПП?

7 місяців ago admin 0


Податківці інформують, які дії СГ у випадку помилкового проставлення позначки у гр. 11 «Прошу взяти на облік за неосновним місцем обліку за місцезнаходженням об’єкта оподаткування» розд. 3 повідомлення за формою № 20-ОПП.

Платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з Порядком обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 із змінами.

Якщо відповідно до законодавства в платника податків, крім обов’язків щодо подання податкових декларацій (розрахунків, звітів) та/або нарахування, утримання або сплати (перерахування) податків, зборів на території адміністративно-територіальної одиниці за своїм місцезнаходженням, виникають такі обов’язки на території іншої адміністративно-територіальної одиниці, то такий платник податків зобов’язаний стати на облік за таким неосновним місцем обліку у відповідному контролюючому органі (п.7.1 розд.VII Порядку № 1588). Для взяття на облік за неосновним місцем обліку платник податків подає заяву про взяття на облік за неосновним місцем обліку за ф. № 17-ОПП (додаток 9 до Порядку № 1588).

Також взяття на облік за неосновним місцем обліку здійснюється на підставі повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за ф. № 20-ОПП (далі – повідомлення ф.№ 20-ОПП), поданого платником податків відповідно до розд.VIIІ Порядку № 1588, та якщо у такому повідомленні платник податків визначив контролюючий орган, у якому бажає стати на облік за неосновним місцем обліку за місцезнаходженням відповідного об’єкта оподаткування.

У випадку коли платник податків у повідомленні за ф. N 20-ОПП помилково визначив контролюючий орган, у якому бажає стати на облік за неосновним місцем обліку, шляхом проставлення позначки у графі 11 «Прошу взяти на облік за неосновним місцем обліку за місцезнаходженням об’єкта оподаткування» розд. 3 «Відомості про об’єкти оподаткування платника податків» то у разі:

якщо платник податків перебуває на обліку за неосновним місцем обліку у контролюючому органі, зазначеному у повідомлені, то проставлення такої позначки не вважається помилкою;

якщо платник податків не повинен перебувати на обліку у такому контролюючому органі за неосновним місцем обліку, то такий платник може направити до контролюючого органу лист щодо зняття його з обліку за неосновним місцем обліку. На підставі документів наданих платником контролюючим органом будуть проведені відповідні заходи щодо зняття з обліку.

ДПС у Закарпатській області