Мінекономіки готує механізм відновлення виробництв, зруйнованих чи пошкоджених війною

5 місяців ago admin 0


Міністерство економіки повідомило, що продовжує роботу над впровадженням механізмів відновлення виробництв, зруйнованих чи пошкоджених війною.

Серед запропонованих механізмів – надання допомоги підприємствам у вигляді іноземного обладнання. 

«Ключова ідея: національні виробники, обладнання яких знищене чи пошкоджене внаслідок російської агресії, матимуть можливість отримати обладнання іноземного виробництва як матеріально-технічну допомогу. Акцентую, що йдеться про допомогу саме обладнанням, а не коштами. Воно постачатиметься за механізмами, аналогічними або схожими з механізмами надходження гуманітарної допомоги в Україну. Ми прагнемо якнайшвидше відновити втрачений промисловий потенціал України, і реалізація цієї ідеї буде дуже вагомим кроком до цього. Завдання на найближчий період – спільно напрацювати та запропонувати абсолютно прозорий і чіткий механізм отримання допомоги, зрозумілий як для українського бізнесу, так і для наших іноземних партнерів, на чию підтримку ми розраховуємо», – зазначив заступник Міністра економіки Ігор Фоменко.

Згідно запропонованого до обговорення варіанту:

  • приватні підприємства подаватимуть офіційно підтверджений перелік пошкодженого обладнання до ОВА,

  • державні – до центральних органів виконавчої влади.

Допомога надходитиме через визначених отримувачів гуманітарної допомоги. Мінекономіки планує розробити механізм її розподілу з урахуванням пріоритетності розвитку галузей економіки та економічної доцільності.

Крім того, обов’язково потрібно розробити дієві запобіжники від зловживань на різних етапах та механізми контролю. 

Передбачається, що ключовими адресатами матеріально-технічної допомоги у вигляді обладнання стануть підприємства переробки чи ті, що генерують додану вартість.

Джерело @

Ліга:Закон