Літературно-театральний перфоманс «Один» – Творчість Петра Скунця вперше оживе на закарпатській театральній сцені

2 роки ago admin 0

Відомому ужгородському поетові Петрові Скунцю цьогоріч виповнилося 80 років з дня народження, але помер Шевченківський лауреат задовго до ювілею – ще 15 років тому.

З нагоди 80-річчя видатного земляка Закарпатський муздрамтеатр підготував літературно-театральний перфоманс «Один», прем’єра якого відбудеться у неділю, 6 листопада, о 18.00.

Режисером поетичного дійства став Василь Шершун, який підтримував з ювіляром творчі стосунки. В основу вистави лягли поезії Петра Скунця, написані в різні роки – від юнацьких і до останніх. Окремий наголос зроблено і на поемі «Розп’яття», яка в радянські часи потрапила під заборону.

У поетичній драмі задіяно до двох десятків акторів, переважно молодого і середнього покоління. Музичний матеріал добирав сам режисер, тож тут на глядача чекає широкий діапазон – від народних мелодій до Євгена Станковича. Будуть виконуватися під музику і поезії самого Петра Скунця. Вистава сповнена пластики і руху, як і попередня постановка  «Танок блукаючого вогню» за творами Дмитра Кременя.

«Нова поетична вистава має інший дух, бо Скунць і Кремінь — різні автори, хоча багато в чому схожі. – пояснює Василь Шершун. – Наше видовище ми назвали за найвідомішою Скунцевою книжкою під символічною назвою «Один». Через поезію хочемо привернути увагу до  свого ближнього. Людина приходить на цей світ одинокою і може залишитися самотньою до кінця своїх днів, якщо суспільство її не обігріє».

Пролунає у виставі й голос самого Петра Скунця, а також використовуватимуться його фото і портрети. На прем’єру запрошені рідні і близькі ужгородського поета, його колеги по перу.

А в п’ятницю, 4 листопада, о 19.00 на малій сцені Закарпатський муздрамтеатр покаже французьку комедію Еріка Ассу «Круті віражі».

У суботу, 5 листопада, о 18.00 на великій сцені – оновлена безсмертна українська комедія Марка Кропивницького «По ревізії».

У неділю, 6 листопада, о 12.00 дітлахи побачать музичну казку Василя Шершуна «Повелитель Чорного лісу», а о 18.00 – згадану вже прем’єру поетичного перформансу «Один» за творами Петра Скунця.