Закарпатський муздрамтеатр відкриє новий театральний сезон прем’єрою вистави "Привиди маєтку Рейвенскрофт"

2 роки ago admin 1

Режисер Закарпатського муздрамтеатру Михайло Фіщенко готує на 9 жовтня прем’єру детективної історії «Привиди маєтку Рейвенкрофт» за п’єсою Дона Нігро «П’ять жар-птиць у маєтку ворона». Звернення до детективу на закарпатській сцені доволі рідкісне, хоча, наприклад, твори Агати Крісті на театральних підмостках давно стали класикою. Про це йдеться на сайті театру.

Дон Нігро є сучасним американським драматургом, чиї п’єси грають в багатьох країнах світу. 73-річний автор кількох сотень драматичних творів лише віднедавна здобув популярність в Україні.

Серед перших українських театрів, які звернулися до творчості американця, і Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Шерегіїв.

Вибір гостросюжетної п’єси, що поєднує в собі містику, любовні колізії, трагедію та гумор режисер-постановник, заслужений артист України, пояснює кількома причинами: «Останнім часом в Ужгороді були поставлені кілька вистав про війну, тож наразі хочеться нашого глядача трохи підбадьорити, бодай на деякий час відволікти від того стресу, в якому ми всі опинилися через російську агресію. Адже мистецтво має й психотерапевтичну дію, а витримка і міцні нерви нам зараз украй потрібні, аби справитися з тими викликами, які постали перед кожним українцем. Тому ми обрали для постановки захопливу історію з містичним присмаком, яка відбувається у Великобританії в першій половині ХХ століття. На вибір вплинув і той факт, що кілька наших провідних акторів нині в лавах ЗСУ боронять Україну від ворога. Тому обирали п’єсу, де більшість ролей – жіночі».

«Привидами замку Рейвенскрофт» найбільший театр Закарпаття планує відкрити свій 77-й театральний сезон на великій сцені у неділю, 9 жовтня, о 18.00.

А в цю неділю, 2 жовтня, на сцені Закарпатського муздрамтеатру відбудеться другий показ останньої прем’єри Донецького академічного обласного драматичного театру «Маріупольська драма» за документальною п’єсою Олександра Гавроша, написаної за розповідями учасників вистави. Початок о 18.00.