Анатолій Переверзєв провів майстер-клас в Ужгородському інституті культури і мистецтв (ФОТО)

2 роки ago admin 0
Відомий український актор, член Національної Спілки кінематографістів України Анатолій Переверзєв відвідав Ужгородський інститут культури і мистецтв Закарпатської обласної ради.
На зустріч із ним прийшли викладачі та студенти вишу, які здобувають акторську професію.
Традиційно Анатолій Миколайович коротко розповів про себе та про те, чим сьогодні порадує свою молоду слухацьку аудиторію. Приємним сюрпризом виявилася шевченківська поема «Неофіти». 22 хвилини зосередженого, подекуди натхненного, інколи філософсько-іронічного ( всі відтінки й барви його голосу не злічити) читання нікого не залишили байдужим. Всі присутні, затамувавши подих, захоплено слухали митця, який, як виявилося, справжній шевченколюб. Тож Анатолій Миколайович надзвичайно цікаво розповідав про Т. Шевченка та обставини створення «Неофітів», а також про те, як потрібно працювати акторові над цим та іншими поетичними творами, щоб точно збагнути та передати авторську концепцію, не «загубити» себе, як виконавця, уникнувши того, що у акторів називається «копія з перекопії».
Як відомо, фільмографія А. Переверзєва налічує 36 кінострічок. У кожної – своя історія, яку актор проживав як власну. Тож за плечима не тільки роки напруженої праці, а й колосальний творчий досвід, навички співпраці з режисерами, сценографами, акторами, напрацювання своїх секретів успіху. Тож усім цим Анатолій Миколайович щедро ділився зі студентами.
Говорив і про специфіку роботи в театрі, де, за його словами, дуже важливо спіймати настрій публіки, зануритись у колективну енергію.
Відтак Анатолій Миколайович провів майстер-клас за участю студентки 3 курсу першого (бакалаврського) ступеня вищої освіти Анастасії Стельмах( викладач сенічного мовлення Оксана Шип).
Заступник директора інституту Олена Олексіївна Надворна подякувала поважному гостю за приїзд у наш край та підтримку ініціатив вишу, висловила впевненість, що актор і надалі залишатиметься щирим другом Ужгородського інституту культури і мистецтв.
На завершення, всі присутні зробили спільне фото на пам’ять.