Ужгородським фальсифікаторам алкоголю оголошено вирок

2 роки ago admin 0

На підставі угоди про визнання винуватості, укладеної з прокурором Закарпатської обласної прокуратури, трьох ужгородців засуджено за незаконне придбання та зберігання для подальшого збуту фальсифікованих спирту та алкогольних напоїв, що вчинено в складі організованої групи (ч. 3 ст. 28 ч. 1 ст. 204 КК України). Крім цього, було здобуто докази, що 48-річний організатор займався і збутом підроблених алкогольних напоїв і марок акцизного податку (ч. 1 ст. 204, ч. 1 ст. 199 КК України). Йому призначено покарання у виді 136 тис. грн штрафу, а його спільникам – по 85 тис. грн відповідно.

Таким чином у дохід держави буде скеровано понад чверть мільйона – 306 тис. грн. Зауважимо, що в умовах воєнного стану наповнення державної казни є надзвичайно важливим для підтримки належної обороноздатності та фінансової стабільності країни.

Як ми інформували раніше, слідство встановило, що протиправну діяльність вказана злочинна група вела протягом 2019-2021 років. У цей період обвинувачені придбали фальсифіковані під відомі торгові марки коньяк та горілку, на яких містилися підроблені марки акцизного податку, та мали намір продати їх під виглядом оригінальних товарів. Тоді ж правоохоронці задокументували і факти збуту організатором кількох ящиків із фальсифікованими горілкою та коньяком, на яких містилися підроблені марки акцизного податку з ідентичними серіями та номерами.

При обшуках, проведених спільно з оперативниками Управління стратегічних розслідувань в Закарпатській області та слідчими Нацполіції Закарпаття, у фігурантів вилучили фальсифікат загальним об’ємом понад 1400 л, тару, етикетки та кришки. Усе це буде конфісковане та знищене за рішенням суду. Набрання вироком законної сили очікується.

Примітка: вирок суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції (ст. 532 КПК України).

Пресслужба Закарпатської обласної прокуратури