В Закарпатті надходження від туристичного збору становлять понад 13 мільйонів гривень

2 роки ago admin 0


Впродовж восьми місяців 2022 року до місцевого бюджету Закарпатської області сплачено майже 13 млн 449 тис. грн туристичного збору. Порівняно з минулорічним періодом надходження збільшилися на 94,5%. Про це повідомляє Олексій Петріченко, начальник Головного управління ДПС у Закарпатській області.

Більшу частину збору сплатили юридичні особи – понад 7 млн грн, що більше ніж торік на 4 млн 688 тис. гривень. Відповідно фізичні особи-підприємці спрямували до місцевих скарбниць 6 млн 403 тис. грн, що в порівнянні з  минулорічними надходженнями більше на 1 млн 844 тис. гривень.

Податківці нагадують, що туристичний збір справляється за рішенням територіальної громади про встановлення туристичного збору і де встановлені податкові агенти. Ставка туристичного збору встановлюється за кожну добу тимчасового розміщення особи в місцях проживання (ночівлі) у розмірі до 0,5 % – для внутрішнього туризму та до 5 % – для в’їзного туризму від розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, для однієї особи за одну добу тимчасового розміщення.

Платники збору сплачують суму збору авансовим внеском перед тимчасовим розміщенням у місцях проживання (ночівлі) податковим агентам, які справляють збір за ставками, у місцях справляння збору та з дотриманням інших вимог, визначених рішенням відповідної ради.

Податкові агенти сплачують збір за своїм місцезнаходженням щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк та відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, або авансовими внесками до 30 числа (включно) кожного місяця на підставі рішення відповідної сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаної територіальної громади.

Дякуємо платникам податків за сумлінну сплату податків!

Разом переможемо!

Слава Україні!

ДПС у Закарпатській області