Актуально про повернення надміру або помилково сплачених сум єдиного внеску

2 роки ago admin 0

Суб’єкти господарювання можуть повернути надміру або помилково сплачених сум єдиного внеску. Повернення надміру та/або помилково сплачених сум єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування здійснюється на підставі заяви платника про таке повернення. Форму заяви можна завантажити тут.

Фахівці податкової служби зазначають, що заява про повернення надміру та/або помилково сплачених сум єдиного внеску подається за місцем обліку надміру та/або помилково сплачених сум єдиного внеску одним із таких способів:

– особисто платником єдиного внеску чи уповноваженою на це особою;

– надсилається поштою;

Варто зазначити, що заяву платник може подати до територіального органу ДПС в електронній формі через електронний кабінет та з дотриманням вимог законодавства у сферах захисту інформації, електронних довірчих послуг та електронного документообігу.

До Заяви платник обов’язково додає копію розрахункового документа (квитанції, платіжного доручення тощо), що підтверджує сплату коштів на рахунок 3556 (до Заяви в електронній формі – електронну копію зазначеного документа). Копія цього документа завіряється платником особисто.

Надсилання платником заяви в електронній формі реалізовано через приватну частину Електронного кабінету, розміщеного на офіційному вебпорталі ДПС за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/login.

Вхід до приватної частини (особистого кабінету) Електронного кабінету здійснюється виключно після ідентифікації особи із використанням кваліфікованого електронного підпису чи печатки.

Меню «Листування з ДПС» приватної частини Електронного кабінету дозволяє створити та надіслати довільну кореспонденцію (лист, заяву, запит тощо) до відповідного контролюючого органу.

Протягом одного робочого дня після надсилання електронної Заяви до контролюючого органу платника буде повідомлено про вхідний реєстраційний номер та дату реєстрації Заяви в контролюючому органі, до якого дану Заяву направлено. Інформацію щодо отримання та реєстрації Заяви в контролюючому органі платник може переглянути в вкладці «Вхідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи» “Електронного кабінету платника”.

p{text-indent: 1.5em;}