Закарпатські агровиробники можуть отримати дотації для відновлення роботи насосних станцій для зрошення?

2 роки ago admin 0

Уряд визначив механізм надання дотацій для відновлення роботи насосних станцій для зрошення. Про це повідомляє Державне агентство меліорації та рибного господарства України.

Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 30 серпня 2022 р. № 973 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 08 лютого 2017 р. № 77 та від 11 жовтня 2021 р. № 1070», яка визначає механізм надання дотацій агровиробникам для відновлення роботи насосних станцій, що використовуються для зрошення земель.

Постанова була розроблена на виконання положень Закону України від 17 лютого 2022 року № 2079-ІХ «Про організацію водокористувачів та стимулювання гідротехнічної меліорації земель».

Постановою внесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки сільгосптоваровиробників, та до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам, які використовують меліоровані землі.

Змінами передбачено механізм надання державної підтримки сільгоспвиробникам, які використовують меліоровані землі, а також організаціям водокористувачів, для відновлення переданих у власність таким організаціям непрацюючих насосних станцій або показники продуктивності яких є нижчими за визначений Кабміном рівень.

Також визначено процедури подання документів, їх розгляду комісією, прийняття рішення щодо виплати бюджетної дотації та механізм спрямування коштів.

Крім того, постановою КМУ від 30 серпня 2022 р. № 974 визначено показники продуктивності насосної станції, яка передана у власність організації водокористувачів. Постановою передбачено, що організація водокористувачів має право на бюджетну дотацію на передану їй у власність насосну станцію у разі, коли така насосна станція має певний відповідний рівень продуктивності.

Модернізація та реконструкція насосних станцій меліоративних систем забезпечить безаварійну подачу або відведення води на потреби організації водокористувачів та, в цілому, сприятиме розвитку гідротехнічної меліорації.