27 січня в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

1 рік ago admin 0

holГолокост – найбільша трагедія та найтяжчий злочин проти людства. Жертвами Голокосту на українських землях стали більше мільйона євреїв. Українці завжди пам’ятатимуть найстрашніший злочин нацизму згадуючи Освенцим, Варшавське гетто, Бабин Яр.

Тисячі людей, доль, зруйнованих родин та життів. Щодня ідеологи фашизму жорстоко вбивали безневинних людей. Українці також пережили біль геноциду – Голодомор, який вбив мільйони наших співвітчизників. Потрібно знати правду про ті часи і пам’ятати свою історію, уроки минулого.

Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, у пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни.

Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році (Постанова ВРУ від 5 липня 2011), хоч і була однією з шести країн-ініціаторів прийняття оонівського документа.

Голокост став поворотним моментом в історії, який спонукав світ сказати „більше ніколи”. Значення резолюції полягає в тому, що вона закликає пам’ятати про злочини минулого і стежити за тим, щоб вони не повторилися в майбутньому.

Офіційно визнано, що близько 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, із них від 2,2 до 2,5 мільйона на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою – в Україні. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному Яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичним і повсюдним.

Тож схилимо голови перед безневинно закатованими жертвами Голокосту. Світла пам’ять усім загиблим!

 


  Подiбнi новини

  15 вересня відзначається Міжнародний день демократії

  admin 2 роки ago
  Що таке демократія у школі? Як учнівське самоврядування у школі може вплинути на її розвиток загалом? Можливо допоможе знайти нові підходи та ідеї у формуванні цінностей для всіх учасників... Читати далi

  Міжнародний день рідної мови

  admin 2 роки ago
  Наше спілкування між собою зрозумілою нам мовою в переважній більшості випадків має для нас величезне значення. Мова та її нарічча стають не просто засобом комунікації, але й відкривають для... Читати далi

  Новому поколінню – новий учитель

  admin 9 місяців ago
  Сучасний учитель – постійний експериментатор та імпровізатор. Щоб навчати дітей по-новому, педагог повинен і сам вдосконалювати свої навички та бути відкритим до нового діджиталізованого, інтернетизованого та глобалізованого світу. Читати далi