27 січня в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

9 місяців ago admin 0

holГолокост – найбільша трагедія та найтяжчий злочин проти людства. Жертвами Голокосту на українських землях стали більше мільйона євреїв. Українці завжди пам’ятатимуть найстрашніший злочин нацизму згадуючи Освенцим, Варшавське гетто, Бабин Яр.

Тисячі людей, доль, зруйнованих родин та життів. Щодня ідеологи фашизму жорстоко вбивали безневинних людей. Українці також пережили біль геноциду – Голодомор, який вбив мільйони наших співвітчизників. Потрібно знати правду про ті часи і пам’ятати свою історію, уроки минулого.

Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, у пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни.

Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році (Постанова ВРУ від 5 липня 2011), хоч і була однією з шести країн-ініціаторів прийняття оонівського документа.

Голокост став поворотним моментом в історії, який спонукав світ сказати „більше ніколи”. Значення резолюції полягає в тому, що вона закликає пам’ятати про злочини минулого і стежити за тим, щоб вони не повторилися в майбутньому.

Офіційно визнано, що близько 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, із них від 2,2 до 2,5 мільйона на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою – в Україні. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному Яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичним і повсюдним.

Тож схилимо голови перед безневинно закатованими жертвами Голокосту. Світла пам’ять усім загиблим!

 


  Подiбнi новини

  Діти зі Сходу та Заходу спільно вивчають природу Закарпаття

  admin 4 роки ago
  У рамках проекту „Закарпаття очима дітей зони АТО” діти з Луганського та Донецького краю продовжують відпочивати та оздоровлюватись у Закарпатті. Дев’ятий АРТ-Караван Дружби для арт-реабілітації дітей із Луганської області... Читати далi

  Вітаємо всіх, чиє покликання ПЕДАГОГ!

  admin 3 тижні ago
  Гарний вчитель може подарувати надію, розпалити уяву та вселити любов до навчання. Читати далi

  Вартість одного пробного тесту у 2018 році – 132 гривні

  admin 4 роки ago
  Інформуємо, що для осіб, які проходитимуть пробне ЗНО-2018 в Закарпатській, Івано-Франківській, Тернопільській, Чернівецькій областях, вартість одного пробного тесту складе 132 гривні. За матеріалами сайту Івано-Франківський регіональний центр оцінювання якості... Читати далi

  До дня народження Тараса Шевченка

  admin 8 місяців ago
  Сьогодні українці в усьому світі відзначають 207-му річницю з дня народження українського Кобзаря – Тараса Шевченка. Читати далi