27 січня в Україні і світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

1 місяць ago admin 0

holГолокост – найбільша трагедія та найтяжчий злочин проти людства. Жертвами Голокосту на українських землях стали більше мільйона євреїв. Українці завжди пам’ятатимуть найстрашніший злочин нацизму згадуючи Освенцим, Варшавське гетто, Бабин Яр.

Тисячі людей, доль, зруйнованих родин та життів. Щодня ідеологи фашизму жорстоко вбивали безневинних людей. Українці також пережили біль геноциду – Голодомор, який вбив мільйони наших співвітчизників. Потрібно знати правду про ті часи і пам’ятати свою історію, уроки минулого.

Цей День проголошений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 року, співавторами якої виступили 100 держав, у пам’ять про жертв нацистського терору під час Другої світової війни.

Україна на державному рівні приєдналася до відзначення цієї міжнародної дати у 2012 році (Постанова ВРУ від 5 липня 2011), хоч і була однією з шести країн-ініціаторів прийняття оонівського документа.

Голокост став поворотним моментом в історії, який спонукав світ сказати „більше ніколи”. Значення резолюції полягає в тому, що вона закликає пам’ятати про злочини минулого і стежити за тим, щоб вони не повторилися в майбутньому.

Офіційно визнано, що близько 6 мільйонів євреїв було вбито протягом Голокосту, із них від 2,2 до 2,5 мільйона на території колишнього Радянського Союзу, значною мірою – в Україні. Одними з найбільших і найвідоміших були розстріли у Бабиному Яру в Києві, але знищення євреїв України було систематичним і повсюдним.

Тож схилимо голови перед безневинно закатованими жертвами Голокосту. Світла пам’ять усім загиблим!

 


  Подiбнi новини

  День Соборності України відзначили в Ужгороді

  admin 1 рік ago
  22 січня на Закарпатті відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності України. Під чудове виконання „Молитви за Україну” Заслуженим академічним Закарпатським народним хором керівництво області та міста разом з громадськістю... Читати далi

  Із Днем Збройних Сил України!

  admin 3 місяці ago
  6 грудня – це свято пам’яті тисяч відважних воїнів, які віддали свої життя за незалежність, волю, суверенність та неподільність нашої держави. Ніколи не забути нам героїчних подвигів наших дідів... Читати далi

  Комплекти комп’ютерних комплексів та шкільних меблів до послуг школярів

  admin 4 роки ago
  Надворі неабияка спека, але у навчальних закладах області вже йде підготовка до нового 2017/2018 навчального року. Відповідно до Закону України „Про публічні закупівлі” та на виконання обласної Програми розвитку... Читати далi