В Закарпатській ОДА відбувся конструктивний діалог з приводу реалізації деревини

2 роки ago admin 0

Сьогодні, 30 липня, в Закарпатській ОДА під керівництвом голови Закарпатської ОДА Олексія Петрова відбулась друга робоча нарада стосовно реалізації деревини. На нараді присутні – заступник голови Віталій Цвігун, директор Департаменту економічного розвитку і торгівлі Андрій Давидов, заступник начальника Закарпатського ОУЛМГ Василь Кий, директори держлісгоспів й спеціалісти управління, деревообробники та депутати Закарпатської обласної ради.

Під час наради голова Закарпатської ОДА Олексій Петров підняв питання пілотного проєкту щодо продажу необробленої деревини через електронні аукціони «Prozorro.Продажі». Він зазначив, що сьогоднішня нарада покликана почути всі сторони для розвитку лісових господарств та деревообробних підприємств, які є наповнювачами місцевих бюджетів, на підприємствах працюють сотні й тисячі людей та розвивають економіку й деревообробну промисловість Закарпаття.

Система «Prozorro.Продажі» – це ефективний і зручний інструмент оренди та продажу державних активів і ресурсів, мета якого – забезпечення прозорих та рівних можливостей доступу всіх учасників ринку до необробленої деревини та інших обмежених державних ресурсів. Наразі на теренах Закарпаття деревина реалізується частково через вищезазначену систему й через інші електронні аукціони.

У своєму слові Василь Кий розповів, яким саме чином формується цінова політика, лоти та коло промисловців, які купують деревину в державних лісогосподарських підприємствах.

Під час наради керівництво області заслухали й переробників, які незадоволені умовами, які обговорювалися на минулій нараді. Серед пропозицій деревообробників були озвучені наступні пункти: купівля деревини через прямі договори, що заборонено постановою КМУ, зменшення відсоткової ставки при купівлі сировини через систему Prozorro, визначення стартової ціни, яка буде виставлена на продаж, напрацювання механізму щодо недопуску на аукціонні торги підприємств, які штучно здійснюють підняття цін на лісопродукцію, однак в подальшому не здійснюють її закупівлю й виконання аукціонних угод.

У свою чергу заступник голови Закарпатської ОДА Віталій Цвігун резюмував, що це вкрай важливо забезпечити єдині прозорі пр

авила, оптимальне технічне рішення та механізм продажу, який би відповідав як інтересам продавців ДЛГ), так і інтересам покупців. Окрім того, було обговорено та знято питання варіанту попереднього 50-ти % гарантійного внеску за лот і передбачити пункт можливості відсторонення від подальшої участі в аукціонних торгах на 3-6 місяців підприємців, які не виконують аукціонні умови.