Про скандальні питання, які час від часу виникають у цій сфері, про маніпуляції та інформацію (ВІДЕО)

2 роки ago admin 0

На Рахівщині незаконно вирубують ліс – такими заголовками останніми днями рясніють соціальні мережі і сайти, після виходу репортажу одного із закарпатських медіа.

10 липня на території селища Кобилецька Поляна так званими громадськими активістами була зупинена фура з деревиною, як така, що везе незаконно вирубану деревину породи ясен із підробленими документами на лісопродукцію. У розкраданні місцеві звинувачують колишнього директора ДП «Великобичківське ЛМГ» – Юрія Сойму. На місце інциденту протестувальники викликали працівників правоохоронних органів. Поліцейські мали на меті транспортувати вантаж на штраф-майданчик (певне підприємство), аби там зробити контрольне приймання. Однак мітингувальники завадили цьому. Відтак машина з лісопродукцією простояла до ранку наступного дня, де її і зупинили. І вже 10 липня активісти знов зібралися, знов на місце прибула поліція і спеціальні експерти ДП «Рахівське ЛДГ», залучені правоохоронними органами. Тож працівників «Рахівського ЛДГ» та поліцію мітингувальники просто виштовхали.

Відтак люди не маючи необхідного обладнання та й знань почали з’ясовувати, чи документи підроблені, чи вказаний клас деревини та об’єм у паперах занижені, вдавшись власноруч до замірів. Але ж виміряти об’єм деревини неможливо без спеціального на те обладнання: без КПК – кишенькового персонального комп’ютера. Тож ким себе уявляли прості жителі селища, вимірюючи об’єм, визначаючи клас деревини, на око так, би мовити, і стверджуючи що документи підроблені? Нам не зрозуміти! До слова, у той час на місці, де селяни вивантажили лісопродукцію, був і підприємець, який і мав її купити.

Місцеві чоловікові погрожували. Підприємець надав нам необхідні документи договір купівлі-продажу та свідоцтво, і вони не могли бути підробленими, адже, як розповідає головний лісничий ДП «Великобичківське ЛМГ», нині все робиться через електронну систему. І злочинні схеми тут прокрутити неможливо! Тож перевіряємо за номером товарно-транспортної накладної – і ось, бачимо, що даний документ є в системі електронного обліку. Вказані дата перевезення – 9 липня, підприємство, перевізник, водій і навіть марка авто. Це підтверджує, що деревина легальна, і цю перевірку може зробити кожен! Там деревина лежить і досі. 23 липня слідчі звернулися в Закарпатське обласне управління лісового та мисливського господарства, аби останні надали незалежного експерта для перевірки лісо продукції. Головна умова – аби був не з Рахівського району.

Лісничі зрозуміють: так як лісопродукція протягом майже 2-х тижнів лежала просто неба під прямими сонячними променями, окрім того її кілька разів то вантажили, то розвантажували з фури, змінилась її якість і об’єм! До слова, підприємцю, який хотів купити деревину запропонували звернутися в поліцію , аби зняти арешт на лісопродукцію (до якого він і не був причетний) аби продовжити процедуру закупівлі. Тож у будь-якому разі тут програє «Великобичківське ЛМГ», адже якби не так звані громадські активісти , підприємець купив би лісопродукцію тої якості, яку і замовляв, і за визначену суму. Юрій Сойма висловлює своє припущення, навіщо ж мітингувальники зупинили 9 липня авто з деревиною. Цікава деталь: більшість із протестуючих – колишні працівники лісових господарств Рахівщини. Тож скільки сил різних органів було витрачено, скільки інформаційного резонансу нароблено! А виявляється, громадськість просто дезінформували. Наявність усіх документів підтверджує: у ДП «Великобичківське ЛМГ» працюють законно, а соціальний резонанс – це лише чергова примха чиїхось зазіхань на крісло керівної посади одного із державних підприємств Закарпатської області.

На Рахівщині незаконно вирубують ліс – такими заголовками останніми днями рясніють соціальні мережі і сайти, після виходу репортажу одного із закарпатських медіа. 10 липня на території […]