Лісівники Хустщини запланували цьогоріч провести рубки догляду на площі 167,9 га

5 років ago admin 0
Пріоритетні завдання роботи ДП «Хустське ЛДГ» полягають в охороні та догляді за вже існуючими насадженнями, створення нових насаджень, проведенні таких лісогосподарських робіт, які дозволять створити високопродуктивні деревостани.
 
Рубки догляду за лісом є важливим лісогосподарським заходом, спрямованим на вирощування господарсько-цінних насаджень і проводяться шляхом періодичного вирубування дерев, подальше збереження яких у складі насаджень недоцільне.
Головними завданнями рубок догляду є: поліпшення якості і породного складу лісів; збереження біорізноманіття лісів, посилення їх екологічних, захисних, водоохоронних, санітарно-гігієнічних, оздоровчих, рекреаційних, естетичних та інших властивостей; підвищення стійкості та продуктивності деревостанів, скорочення строків вирощування технічної стиглої деревини.
У залежності від віку насаджень рубки догляду поділяють на такі види: освітлення, прочищення, проріджування, прохідна рубка.
У чистих одновікових насадженнях при освітленнях та прочищеннях основну увагу приділяють рівномірності розміщення по площі дерев, що залишаються, при проріджуваннях – густоті насадження, формі стовбура і його сучковатості, при прохідних рубках вирубуються в основному дерева, що відсталі в рості.
У різних за віком насадженнях, де неможливо виділити окремі види рубок, догляд проводиться комплексно на всій площі ділянки. Призначають такі рубки в насадженнях, що складаються з окремих невеликих куртин, кожна з яких представлена однаковим за віком деревостаном або в складних за формою насадженнях з чітко вираженими ярусами.
Освітлення та прочищення (рубки в молодняках) − проводять незалежно від можливості реалізації деревини або деревної зелені.
Цього року заплановано провести рубки догляду на площі 167,9 га. З них освітлення – 19,8 га, прочистки – 47,9 га, прорідження -34,5 га і прохідних рубок – 65,7 га, загальною кубомасою 2477 м3. Станом на 01.08.2019 року працівниками ДП «Хустське ЛДГ» проведено рубок догляду на площі 89,9 га. З них освітлення – 16,9 га, прочистки – 26,4га, проріджування – 26,9 га, прохідних рубок на площі 19,7га.
 
Дуже важливим є вчасне проведення рубок догляду, тобто їх періодичність та повторюваність для дотримання балансу порід на площі. Від якісного проведення відводу ділянок залежить породний склад насаджень, збереження і посилення екологічних та естетичних властивостей лісу, підвищення стійкості та продуктивності насаджень. Завершуються рубки догляду за один клас віку до настання стиглості деревостану.
 

Пріоритетні завдання роботи ДП «Хустське ЛДГ» полягають в охороні та догляді за вже існуючими насадженнями, створення нових насаджень, проведенні таких лісогосподарських робіт, які дозволять створити високопродуктивні […]