Результати соціологічного дослідження щодо поводження з відходами в Ужгороді

2 роки ago admin 0

Результати соціологічного дослідження щодо поводження з відходами в Ужгороді

Завершилося опитування для отримання громадської думки щодо визначення ефективності поводження з відходами на території міста Ужгорода, яке проводили у жовтні-листопаді 2022 року у межах реалізації проєкту «Внесок у стале поводження з муніципальними відходами у м. Ужгород», що реалізовується за підтримки Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку Німеччини. Про це інформує управління міжнародного співробітництва та інновацій Ужгородської міської ради.

В опитуванні взяли участь понад 3 000 містян віком від 16 років, з яких 30,8% чоловіків та 69,2% жінок. Переважна більшість опитуваних – 97,3% – віком від 18 до 60 років, причому найбільш активними виявились ужгородці віком від 30 до 40 років.

Більшість респондентів негативно ставляться до ситуації, що склалася з утилізацією відходів у місті. За результатами, незадоволені 68,5% опитуваних; 76,2% респондентів негативно оцінюють організацію збору відпрацьованих ламп, батарейок та акумуляторів.

Задоволені послугою з вивезення відходів у місті 25,9% респондентів, 33,1% оцінюють виконання послуги на «задовільно», а 41% – незадоволені послугою.

Найбільш гострими проблемами, які відзначили більше 45% респондентів, є:

 • нерегулярне прибирання контейнерного майданчика;
 • контейнери для відходів переповнені;
 • біля контейнерів накопичуються великогабаритні відходи;
 • неприємний запах від контейнерів.

Із відкритих зауважень респондентів необхідно відмітити наступні: відсутність контейнерів для вторинної сировини, наявність неформальних збиральників відходів, мешканці прилеглих сіл викидають відходи в місті.

Підтримують впровадження роздільного збирання 96,9% респондентів. 71,7% опитуваних відмітили потребу в навчальних матеріалах для правильного сортування відходів. 44,8% респондентів готові компостувати органічні відходи централізовано або на території власного домоволодіння; 39,5% готові до централізованого компостування, 5,3% на території власного домоволодіння, 5,7% відмітили, що вже компостують органічні відходи на території домоволодіння.

71,1% респондентів готові платити більше за послугу із вивезення побутових відходів з метою впровадження роздільного збирання, сортування та перероблення з використанням європейського досвіду. Категорично не готові платити більше 15,4% опитуваних.

Респонденти мали можливість надавати відкриті пропозиції, їх виявилося 217. До найбільш популярних варто віднести наступні:

 • встановлення підземних контейнерів в історичному центрі міста;
 • переробний завод;
 • майданчики для роздільного збирання;
 • розвиток культури поводження з побутовими відходами;
 • ліквідація стихійних сміттєзвалищ;
 • організація збору старої техніки, ламп, батарейок;
 • надання вичерпної інформації щодо подальшої переробки зібраної вторинної сировини та небезпечних складових;
 • запровадження переробки гілля та листя.