«Будівничі собору Святої Софії прагнули вказати на богословські джерела зрілої свободи, якої вони прагнули для українського народу», — теолог Папського дому
2 роки ago admin 0
У римському соборі Святої Софії, серед численних мозаїк, можна побачити зображення Святого Августина і Святого Томи Аквінського — двох великих Учителів Церкви, вчення яких лежить в основі західної теології та західної думки про Бога та людство. Бачимо також на зображенні мозаїк в соборі і двох святих грецької Церкви: Святого Максима Сповідника і Святого Йоана Дамаскина. Будівничі святині хотіли вказати на богословські джерела зрілої свободи, тієї свободи, якої вони прагнули для українського народу.
Наголосив о. Войцех Гертих ОР, теолог Папського дому, консультант Дикастерії віровчення, викладач Папського університету «Анджелікум», голова видавничої комісії бібліотеки Ватикану, під час інавгураційної лекції на тему «Католицьке розуміння свободи» в Інституті релігійних наук у Києві з нагоди його 30-річчя та відкриття нового навчального року. Про це повідомляє католицький суспільно-релігійний сайт «CREDO».
Далі він пояснив, вчення Святого Томи Аквінського про свободу не втрачає актуальності й сьогодні, «запрошуючи до того, щоби день за днем, в ситуації, як війни, так і миру, розвивати особисту свободу, яка генерує творчу доброту, так, щоби в жестах і обличчях кожного відкривався образ Бога». «Святий Тома є провідником у католицькому погляді на людину, на її свободу й відповідальність, і його вчення допомагає у внутрішній відбудові», — додав богослов.
Священник зауважив, західний світ нині побачив, як сильно Україна прагне бути вільною, європейською, і як своєю кров’ю вона захищає Європу. «Можливо, в межах повоєнної відбудови України та посилення європейського вибору суспільства, буде потрібен не лише план для економічної відбудови країни. Потрібен буде і духовний план», — ззвернув увагу домініканець.
Пресслужба релігійного товариства «Свята Софія»