У Богданському лісництві для диких тварин створюють штучні солонці
5 років ago admin 0
Весняні корми копитних містять мало клітковини і натрію, зате вміст калію в соковитій траві в 1000 разів більше, ніж в огрубілому кормі. Надмірне надходження калію і магнію може бути причиною поганої засвоюваності в організмі інших елементів.
Надлишок води в м’яких соковитих кормах різко підвищує виведення з розчиненими екскрементами мінеральних речовин, в тому числі найбільш дефіцитного натрію. При різкій зміні раціону з початком вегетації відбувається порушення кислотно-лужного балансу організму і травлення, і тому навесні інколи спостерігається загибель ослаблених за зиму тварин. Дефіцит натрію, кальцію та інших мінеральних солей заповнюється при відвідуванні копитними природних сухих, грязьових, мінералізованих водних і штучних солонців, а також при поїданні водних і болотних рослин, мулу. З’їдений грунт, особливо глина, зв’язує воду, що сприяє нормалізації формування екскрементів і скорочує втрати організмом цінних мінеральних і органічних речовин, і тому звірі охоче відвідують місця, де на поверхню виходять глинисті шари, в яких вміст натрію та інших мінеральних елементів невеликий. Для розвитку рогів і зростання кісток тварини потребують мінералів (кальцій, натрій, фосфор). Особлива потреба у кухонній солі, що є джерелом натрію. Для цього необхідно створювати штучні солонці. Вони повинні діяти цілий рік. Солонці встановлюються в місцях недалеко від водопоїв, кормових полів, на підгодівельних майданчиках. Для викладки солі в солонці доцільно використовувати спеціальну брикетовану сіль-лизунець.
Весняні корми копитних містять мало клітковини і натрію, зате вміст калію в соковитій траві в 1000 разів більше, ніж в огрубілому кормі. Надмірне надходження калію і […]