Євросоюз профінансує 6 проєктів від Закарпаття за напрямком «Довкілля»

3 місяці ago admin 0


У межах транскордонної програми Interreg NEXT Польща – Україна 2021-2027 на Закарпатті втілювати 6 проектів за напрямком «Довкілля».

На їх реалізацію міжнародні партнери спрямують близько 4,5 млн євро, зауважив заступник голови ОВА Василь Іванчо за результатами засідання Моніторингового комітету.

Він також повідомив, які проєкти втілюватимуть у нашому регіоні за підтримки закордонних партнерів:

  • «Разом за безпеку в транскордонному регіоні» (Колочавська ТГ);
  • «Водозберігаючі рішення для пом’якшення наслідків зміни клімату» (ДВНЗ «Ужгородський національний університет»);
  • «Біорізноманіття в зеленій інфраструктурі Білостоцького повіту і міста Ужгород» (Ужгородська ТГ та Інститут розвитку Карпатського регіону);
  • «Карпатська молодь за екорозумну освіту» (АРР, УжНУ, Ужанський національний природний парк);
  • «Вода – джерело життя – збереження спільної природної спадщини Карпат у громадах Ольшаниця та Великий Березний шляхом покращення управління стічними водами» (Великоберезнянська ТГ);
  • «Охорона водних ресурсів через розвиток каналізаційної інфраструктури як спільний виклик гміни Лесько та міста Хуст у боротьбі за чисте довкілля» (Хустська ТГ).

За словами Василя Іванча, цей програмний період розпочався ще в 2021 році, до початку повномасштабного вторгнення, тому є низка ініціатив, котрі не є зараз найпріоритетнішими.

«Проте це все одно важлива фінансова підтримка для нас з боку Євросоюзу та визнання спроможності Закарпаття. Близько 90% необхідних коштів для їх реалізації, а це майже 4,5 млн євро, – грант від ЄС.

Дякуємо кожному, хто подає заявки, покращує наш край, розвиває його і завжди прагне кращого. Дякуємо закордонним партнерам і колегам за підтримку!» – підкреслив заступник голови ОВА.

Джерело @

Закарпатська ОВА