В Ужгороді податківці розповіли студентам про сучасний стан та перспективи податкової системи України

3 місяці ago admin 0


Про сучасний стан та перспективи податкової системи України інформували студентів 2 та 3 курсу спеціальностей бухгалтерський облік і оподаткування та фінанси, банківська справа і страхування факультету міжнародних економічних відносин УжНУ фахівці Головного управління ДПС у Закарпатській області.

Під час зустрічі з молоддю Марта Волощук, доцент кафедри адміністративного, фінансового та інформаційного права УжНУ, голова ради ТВ АППУ у Закарпатській області, яка стояла біля витоків формування податкової служби Закарпаття ще з початку незалежності України і 10 років очолювала обласне податкове відомство, поділилася зі студентами своїм багаторічним досвідом. Звернула увагу студентів, що податки – не лише обов’язкові платежі до бюджету, а й ціла система, яка забезпечує функціонування та розвиток держави. Марта Гнатівна також розповіла про структуру української податкової системи, зупинившись на таких основних податках, як ПДВ, ПДФО, акциз, місцеві податки та рентні платежі. Цікавим для студентів було й порівняння систем оподаткування України та країн ЄС.

Про сучасні податкові сервіси, такі як «Електронний кабінет платника», мобільний застосунок «Моя податкова», програмні РРО, Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс присутнім розповіла начальник управління податкових сервісів Маріанна Решетар. Вона наголосила, що ДПС постійно працює над розширенням та вдосконаленням безкоштовних електронних послуг для громадян, які мінімізують «людський фактор» під час взаємодії платника з податковою системою та прогнозують вектор розвитку податкової системи в майбутньому.

Начальник відділу інформаційної взаємодії Алла Дацюк звернула увагу студентів на право отримання податкової знижки, нагадала про обов’язковість дотримання податкового законодавства. Про особливості працевлаштування в податкові органи області, зокрема в умовах воєнного стану, розповіла начальник відділу розвитку персоналу Марина Бухлак.

Студенти активно долучалися до розмови та ставили актуальні запитання. Адже розуміння основ функціонування податкової системи – необхідна компетенція для майбутніх економістів та фінансистів, тим більше міжнародників.

Представники ДПС Закарпаття радо діляться знаннями та власними напрацюваннями у податковій сфері з молодим поколінням, проводять просвітницькі зустрічі зі студентами та учнями, адже, переконані, формування податкової культури потрібно починати у громадян України змолоду. Це дозволить виховати свідомих та відповідальних платників податків, які розуміють свою роль у забезпеченні економічного розвитку та фінансової стабільності рідної країни.