Мінцифра оприлюднила результати цифровізації будівництва

3 місяці ago admin 0


Мінцифра  опублікувала  результати роботи Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва за 3 місяці 2024 року. У системі створюють і зберігають документи, що фіксують характеристики та стан об’єктів на різних етапах будівництва.

“Ця сфера завжди вважалася однією з найбільш корумпованих, але цифровізація змінила правила гри”, – каже віцепрем’єр Михайло Федоров.

Приборкання корупції

Раніше люди роками не могли отримати дозволи на будівництво — паперові документи губили, підроблювали чи гальмували їх розгляд, щоб отримати хабарі. У 2020 році почалася цифровізація. Спочатку був створений спеціальний реєстр і створена Єдина державна електронна система у сфері будівництва. Потім команда запустила 13 будівельних послуг та кабінет “Моє будівництво” на порталі Дія.

Відтоді всі процеси відбуваються онлайн. Система логує кожен крок, будь-які спроби шахрайства одразу помітні та блокуються. Будівельні послуги онлайн вже принесли державі 11,2 млрд грн антикорупційного ефекту.

За три місяці до е-системи доєдналося 7,6 тисяч користувачів. Це архітектори, інженери-проєктувальники, працівники органів архітектурно-будівельного контролю та інші представники будівельної спільноти. За цей час на порталі Дія вони отримали 13,3 тисяч послуг у кілька кліків. Минулого року за цей період — 8,5 тисяч. Приріст у 36% показує суттєвий попит онлайн-послуг у будівельному секторі.

Результати за 1 квартал

Завдяки системі українці за 3 місяці вже зареєстрували:

  • 180+ тис. відомостей про технічну інвентаризацію об’єкта;
  • 33+ тис. дозвільних документів для початку будівельних робіт;
  • 8,1+ тис. будівельних паспортів;
  • 6+ тис. проєктної документації об’єктів;
  • 4+ тис. документів щодо містобудівних умов та обмежень.

Система доступна для всіх

Портал доступний і для журналістів, громадських активістів та простих громадян, які хочуть знайти інформацію про конкретне будівництво чи плани забудови в їхніх містах.

Єдина державна електронна система у сфері будівництва — ключ до глобальної будівельної реформи. Цифровізуємо сферу, щоб українці й надалі отримували послуги зручно, прозоро й без хабарів.

Єдина державна електронна система у сфері будівництва створена у співпраці Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури та Міністерства цифрової трансформації за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/ TAPAS».

Джерело @

https://expert.com.ua/