Студенти-економісти УжНУ дізнались про сучасний стан та перспективи податкової системи України

2 тижні ago admin 0


Податки – не лише обов’язкові платежі до бюджету, а й ціла система, яка забезпечує функціонування та розвиток держави. Саме про сучасний стан та перспективи податкової системи України дізнавалися студенти 2 курсу факультету міжнародних економічних відносин УжНУ під час зустрічі з представниками ГУ ДПС у Закарпатській області.

Захід, що відбувся 2 квітня 2024 року, об’єднав викладачів університету та фахівців-практиків. Марта Волощук, доцент кафедри адміністративного, фінансового та інформаційного права УжНУ, голова ради ТВ АППУ у Закарпатській області, поділилася зі студентами своїм багаторічним досвідом. Адже пані Марта стояла біля витоків формування податкової служби ще з початку Незалежності України і 10 років очолювала обласне податкове відомство.

Марта Гнатівна розповіла про структуру української податкової системи, зупинившись на таких основних податках, як ПДВ, ПДФО, акциз, місцеві податки та рентні платежі. Цікавим для студентів було й порівняння систем оподаткування України та країн ЄС.

А от про сучасні податкові сервіси, такі як «Електронний кабінет платника», мобільний застосунок «Моя податкова», програмні РРО, Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс розповіла начальник управління податкових сервісів Маріанна Решетар. Вона наголосила, що ДПС постійно працює над розширенням та вдосконаленням безкоштовних електронних послуг для платників.