В Україні розглядають будівництво понад 30 біометанових заводів

1 рік ago admin 0


До ТОВ «Оператор ГТСУ» звернулися 10 компаній з пропозицією будівництва 31-го біометанового заводу.

Як передає Укрінформ, про це  повідомляє  ТОВ «Оператор ГТСУ» у Фейсбуці.

«Оператор ГТС України кілька років поспіль веде системну роботу з урядом, Верховною Радою, бізнесом та потенційними інвесторами в біометанові проекти. Компанія враховує цей сектор у планах розвитку ГТС, і вже зараз готова надавати послуги з транспортування біометану. Наразі до ОГТСУ звернулися понад 10 компаній, які розглядають будівництво 31-го біометанового заводу продуктивністю 225 млн кубометрів на рік», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що в подальшому позиціонування українського біометану на ринках ЄС потребує деталізованого та зваженого підходу, призначеного для розробки механізмів транскордонної торгівлі біометаном, зокрема з поняттям бар’єрів для реалізації в країнах ЄС біометану, що транспортує газотранспортну систему.

Крім того, для розвитку галузі необхідно створити додаткові фінансові інструменти транскордонного кредитування, які можуть бути застосовані, зокрема, для повного або часткового покриття витрат виробника на приєднання до мережі.

«У розглядуваних сторінках та державних стейкхолдерів є розуміння, що це важливі кроки на шляху до енергонезалежності, декарбонізації та інтеграції в європейський газовий ринок на правах повноправного партнера, на користь реалізації потенціалу біометанової галузі», – додали в ОГТСУ.

Як відбулося, Регіональна газова компанія підключила до своєї мережі перший в Україні завод з виробництва біометану, який виробляє близько 3 млн кубометрів газу для близько 1500 клієнтів – населення та промисловість.

Джерело @

Укрінформ