Витяг про місце проживання можна отримати в застосунку Дія

2 роки ago admin 0

Відтепер витяг про місце проживання можна отримати в застосунку Дія. Про це повідомляє Державна міграційна служба.

Для того, щоб згенерувати витяг у мобільному застосунку «Дія», людині необхідно здійснити три простих кроки:

1. Зайти у «Дію» та натиснути «Послуги».

2. Обрати пункт «Довідки та витяги» і обрати «Витяг про місце проживання». 

3. Натиснути «Замовити витяг».

Заяву опрацюють протягом декількох хвилин, і, якщо інформація про людину міститься у реєстрі, витяг буде сформовано. Крім того, передбачено можливість завантаження витягу на мобільний телефон людини у PDF-форматі впродовж 24 годин. Водночас батьки зможуть замовити у застосунку витяг про місце проживання своїх дітей. 

Як і на Єдиному порталі державних послуг «Дія», у мобільному застосунку витяг міститиме наявну у відомчій інформаційній системі ДМС інформацію про особу, адресу та дату задекларованого/зареєстрованого місця її проживання (перебування) або адресу й дату зняття з задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування), або відомості про скасування декларування/реєстрації/зняття з задекларованого/зареєстрованого місця проживання (перебування).

Громадяни зможуть пред’явити витяг з «Дії» під час отримання адміністративних чи соціальних послуг – інформацію можна буде зчитати й перевірити спеціальними технічними засобами з допомогою унікального електронного ідентифікатора (QR-кода). Таким чином державні органи зможуть переконатися в дійсності витягу і перевірити у реєстрах інформацію, яка у ньому міститься.