Закарпаття отримало 1440 доз вакцини для профілактики сказу

2 роки ago admin 0

Днями Закарпаття отримало 1440 доз вакцини для профілактики сказу. Після оперативного розподілу їх доставили у лікарні та поліклініки області. Про це повідомив перший заступник голови ОВА Мирослав Білецький.

«Для нашої медичної системи дуже важлива наявність цієї вакцини. Оскільки щороку близько 1000 закарпатців зазнають нападу тварин та звертаються за допомогою. Після консультування більше половини пацієнтів потребують призначення профілактичного курсу вакцинації проти сказу», – прокоментував Мирослав Білецький.

Сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, що характеризується розвитком своєрідного енцефаліту зі стрімким пошкодженням центральної нервової системи. Недуга передається людям і тваринам через укуси та подряпини, переважно слиною. У дикій природі розповсюдженими переносниками є лисиці та вовки. Проте інфікуються люди найчастіше поміж свійської фауни: від собак та котів.

У цьому році в Україні зареєстрували 1 випадок сказу, на жаль, летальний. Тому не варто зволікати: після укусу необхідно звернутися за консультацією до лікаря та отримали кваліфіковану допомогу.