Будівлі Тур’я-Реметівського психоневрологічного інтернату, зведені ще за часів Австро-Угорщини, покращать

2 роки ago admin 0
Сьогодні відбулася робоча нарада голови Закарпатської обласної ради Володимира Чубірка з представниками благодійного фонду «Карітас» Чеської Республіки, директорки Тур’я-Реметівського психоневрологічного інтернату Оксани Ігнатижак, директора департаменту соціального захисту населення ОВА Віктора Мацоли та заступника голови облради Василя Дем’янчука. У ході обговорення можливостей фінансування на Закарпатті соціальних проєктів фондом «Карітас» на наступний рік, розглядалося питання покращення умов проживання для вихованців Тур’я-Реметівського психоневрологічного інтернату.
 
На сьогодні у цьому комунальному закладі Закарпатської обласної ради перебуває 333 людини, з них 40 – внутрішньо переміщені особи із Запорізької області. Вихованці інтернату проживають у старих будівлях, зведених ще за часів Австро-Угорщини. Учасники наради розглянули два можливі варіанти вирішення проблеми: будівництво тимчасових котеджів для підтриманого проживання хворих, а також реконструкція великих діючих приміщень.
 
За словами менеджерки із реагування на надзвичайні ситуації БФ «Карітас» Катерини Крейчової, вона збирає усі актуальні потреби по Закарпаттю. Після цього будуть сформовані заявки і міжнародні донори оберуть проєкти, які фінансуватимуться у 2023 році.
 
«Ми надзвичайно вдячні представникам фонду «Карітас», з якими активно співпрацюємо, і які вже цього року реалізовують на Закарпатті 3 великі проєкти: реконструкція гуртожитків Закарпатської академії мистецтв, Свалявського професійного будівельного ліцею та Мукачівського професійного аграрного ліцею ім. Михайла Данканича. Усе це комунальні заклади Закарпатської обласної ради, у яких проживають наші студенти, а також внутрішньо переміщені особи. Війна триває, багато об’єктів критичної інфраструктури України знищено, попереду зима і ми розуміємо, що нова хвиля вимушених переселенців знову прибуватиме до нашого регіону. Потрібно бути до цього готовими і облаштовувати для них житло. Тому допомога на часі і вкрай важлива, – зауважив Володимир Чубірко.
 
Також у рамках візиту чеських благодійників на Закарпаття відбулося підписання договорів про надання благодійної допомоги у натуральній формі. Перший документ скріпили підписами представники БФ “Карітас” Чеської Республіки та Помісної церкви Євангельських Християн-Баптистів с. Нересниця Тячівського району. Відповідно до договору, меценати зобов’язуються надати допомогу у вигляді встановлення вікон у будівлі сирітського притулку, розташованого у с. Нересниця. Інший тристоронній договір укладено між чеськими благодійниками, Нереснянською сільською радою та КНП «Нереснянська поліклініка». У медзаклад планується передати сантехнічне обладнання для встановлення в майновому комплексі лікарні, поліклініки, столової з господарськими будівлями. Разом допомога сягає понад 300 тисяч гривень, які фонд пожертвує у вигляді виконаних робіт і ремонтів на території громади.
 
Участь у заході взяли керівники Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко та Василь Дем’янчук, а також Наталія Мацькова, проєктна менеджерка БФ «Карітас» Чеської Республіки у Мукачеві, Василь Гасинець, голова Нересницької сільської ради, Василь Зеленько, пастор Помісної церкви Євангельських Християн-Баптистів с.Нересниця Тячівського району, менеджерка із реагування на надзвичайні ситуації БФ “Карітас” Катерина Крейчова та ін.
 
Пресслужба Закарпатської обласної ради