Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна» підсумувала четвертий конкурсний набір у межах Програми «Змінимо країну разом»

1 рік ago admin 0

Для участі у конкурсах освітніх, культурних та медійних обмінів загалом подали 58 проєктних заявок зі Львівської та Закарпатської областей. Зокрема, 31 проєкт у галузі освіти, 21 – культури та 6 медійних.

Однією із особливостей конкурсного набору 2021 року стало розширення географії Програми. Зокрема, цьогоріч до фінансування проєктів в межах Програми вперше долучилась Закарпатська обласна рада. Олексій Петров, голова Закарпатської обласної ради, зазначив: «Участь у Програмі «Змінимо країну разом» – це, насамперед, нові можливості для активних громад Закарпатської області. Ми відкриті до співпраці з іншими областями, з радістю готові приймати гостей та ділитись унікальними особливостями нашої культури завдяки Програмі».

Також окрім Львівщини, Луганщини, Донеччини та Закарпаття до реалізації спільних проєктів змогли приєднатися у якості партнерів представники Харківської, Запорізької, Дніпропетровської, Сумської областей.

 «Програма «Змінимо країну разом» постійно розвивається і збільшує свої масштаби. Нам особливо приємно, що ті ідеї та цінності, які покладені в основу Програми, поділяють також у інших областях, а їх участь як партнерів відкриває нові горизонти та можливості для наших заявників і таким чином малими кроками ми продовжуємо утверджувати спільні цінності від сходу до заходу нашої країни», – наголошує виконавча директорка Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна» Галина Литвин.

У рамках конкурсного набору у 2021 році планується підтримати приблизно 20 проєктів.

Варто зазначити, що найбільше проєктів підготовлено у співпраці з Луганською (15 проєктів) та Донецькою (14 проєктів) областями, 2 проєкти включають тристороннє партнерство в освітній сфері між Львівською, Луганською і Донецькою областями, а також подано 1 проєкт, який охоплює одразу 7 областей – Закарпатську, Дніпропетровську, Донецьку, Запорізьку, Луганську, Сумську та Харківську області.

За час реалізації Програми на території Закарпаття реалізовано 43 проєкти, з яких 32 за кошти обласного і 11 за кошти державного бюджетів.

Довідково
Конкурси освітніх, культурних і медійних обмінів у рамках Програми «Змінимо країну разом» реалізуються з 2018 року як ініціатива Асоціації «Єврорегіон Карпати – Україна», підтримана Львівською обласною радою, Львівською і Луганською обласними державними адміністраціями. У 2020 році до Програми долучилась Донецька обласна державна адміністрація – обласна військово-цивільна адміністрація. Адміністрування Програми здійснює Асоціація «Єврорегіон Карпати – Україна». Метою програми є подолання стереотипів та зміцнення загальноукраїнської єдності. Загалом за 3 роки в рамках Програми реалізовано 99 проєктів: 48 освітніх, 36 культурних та 15 медійних.

 

https://zakarpat-rada.gov.ua/