В Ужгородській районній раді відбулося засідання чергової сесії

9 місяців ago admin 0

16 квітня 2021  року в залі засідань Ужгородської районної ради відбулося засідання чергової третьої сесії районної ради восьмого скликання, яке провів голова районної ради Юрій Фрінцко.

До порядку денного за пропозиціями профільних комісій додатково було внесено 11 питань та депутатський запит депутатів районної ради.  

В цілому одноголосно було затверджено та розглянуто 35 питань порядку денного. Зокрема, затверджено звіти про виконання фінансових планів за 2020 рік та внесено зміни до фінансових планів на 2021 рік Комунальних некомерційних підприємств районної ради: Центрів первинної медико-санітарної допомоги та Ужгородської районної клінічної лікарні; затверджено проект землеустрою щодо встановлення (зміни) меж населеного пункту с.Баранинці Баранинської сільської ради, районну Програму підвищення рівня безпеки дорожнього руху на період до 2023 року та взято до уваги інформацію про результати діяльності Ужгородської місцевої прокуратури на території Ужгородського району за 12 місяців 2020 року , Про внесення змін до рішення районної ради від 22.12.2020 року № 32 «Про районний бюджет на 2021 рік», Про звернення депутатів районної ради.

У зверненні до Верховної Ради та Кабінету Міністрів народні обранці просять внести зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачивши чіткий перелік повноважень районних рад у сфері позашкільної та професійної освіти, сфері культури, охорони здоров’я – вторинного рівня – районної лікарні, діяльності територіальних центрів соціального обслуговування (надання послуг), пасажирських перевезень в межах районів, розвитку спорту, користування надрами, організацій охорони пам’яток історії та культури, охорони природно-заповідного фонду, містобудування та архітектури, лісової галузі та інших.

Також пропонується  внести зміни до статті 64 Бюджетного кодексу України визначивши   джерела наповнення загального фонду районних бюджетів стабільними доходами, доповнивши новими складовими, а саме: певний відсоток податку на доходи фізичних осіб, плати за землю, єдиного податку, акцизного податку з підакцизних товарів, туристичного збору та певний відсоток від перевиконання загального обсягу митних платежів, що сплачується на відповідній території. Вищезазначені зміни та доповнення до Бюджетного кодексу України дозволять забезпечити ефективне та злагоджене функціонування районних рад.

З порозумінням віднеслись депутати районної ради до розгляду питань порядку денного, що відносяться до питань комунальної власності районної ради та потребують нагального розгляду: Про  передачу в оренду майна, що знаходиться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, та міст Ужгородського району; Про передачу майна бібліотек-філіалів на баланс Великодобронської, Середнянської, Сюртівської, Холмківської, Оноківської сільських рад та Чопської міської ради .

У роботі сесії взяли участь в.о.голови  районної державної адміністрації Христина Мацко, в.о. заступника керівника Ужгородської окружної прокуратури Михайло Пантьо.