НАСТУПНОГО РОКУ СЕРТИФІКАЦІЮ ЗМОЖУТЬ ПРОЙТИ 2 ТИС. ВЧИТЕЛІВ, РЕЄСТРАЦІЯ РОЗПОЧНЕТЬСЯ 18 СІЧНЯ

1 місяць ago admin 0

20201214 141409У сертифікації вчителів початкових класів 2021 року зможуть взяти участь 2 000 педагогів. Відповідний наказ оприлюднено на сайті МОН.

 

Добровільна реєстрація вчителів розпочнеться 18 січня 2021 року і триватиме до 31 січня. Реєстрація може бути припинена достроково, якщо бланки реєстраційних карток-заяв сформують 2 000 осіб.

Для кожної області та міста Києва розраховано граничну кількість педагогів, які можуть зареєструватись на сертифікацію 2021. Вона залежить від загальної кількості початкових класів у кожному регіоні.

До прикладу, найбільше вчителів зможуть зареєструватись із:

 • Дніпропетровської та Львівської областей – по 141,
 • Одеської області – 125,
 • Києва – 122, 
 • Київської області – 110,
 • Харківської області – 107.

Реєстрацію вчителів початкових класів, які матимуть бажання пройти сертифікацію 2021, здійснюватиме Український центр оцінювання якості освіти.

Довідково.

Сертифікація – це зовнішнє оцінювання професійних компетентностей вчителів. Мета сертифікації – виявити і заохотити вчителів з високим рівнем майстерності, які володіють методиками компетентнісного навчання і новими освітніми технологіями та сприяють їхньому поширенню.

Сертифікація передбачає три етапи:

 • оцінювання фахових знань та умінь учасників сертифікації шляхом їхнього незалежного тестування;
 • самооцінювання учасником сертифікації власної педагогічної майстерності;
 • експертне оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації шляхом вивчення практичного досвіду їхньої роботи.

До кожного наступного етапу потрапляють учасники сертифікації, які успішно проходять попередній.

Успішне проходження сертифікації дозволяє отримувати надбавку в 20% до зарплатні й може зараховуватись як проходження чергової (позачергової) атестації. Сертифікат дійсний три роки.

Передбачається, що в майбутньому, з розвитком реформи “Нова українська школа”, сертифікація замінить атестацію педагогів.

Нагадаємо, сертифікацію вчителів початкової школи 2020 року успішно пройшли 902 педагоги.

За матеріали МОН України


  Подiбнi новини

  Оновлена програма з трудового навчання

  admin 4 роки ago
  27 червня на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся семінар-практикум методистів рай(міськ) відділів(управлінь) освіти та керівників методичних об’єднань учителів трудового навчання, спрямований на роз’яснення особливостей організації начально-виховного процесу... Читати далi

  Ділимося досвідом у контексті упровадження Концепції „Нова українська школа”

  admin 3 роки ago
  У рамках дослідно-експериментальної роботи „Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти” 22 листопада у Ганичівській загальноосвітній школі І – ІІІ... Читати далi

  Поступ команди МОН на зміцнення cистеми освіти і науки України: дошкільна, інклюзивна та позашкільна освіта

  admin 4 місяці ago
  МОН розпочинає серію бліц-публікацій про роботу нової команди Міністерства на зміцнення системи освіти і науки України. Перший блок стосується  дошкільної, інклюзивної та позашкільної освіти.   ДОШКІЛЬНА ОСВІТА У сфері дошкільної... Читати далi

  Вітаємо колегу!

  admin 1 місяць ago
  Вітаємо Василя Химинця, професора кафедри менеджменту та інноваційного розвитку освіти ЗІППО, доктора фізико-математичних наук, професора, з призначенням державної стипендії як видатнимому діячу освіти (УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ від 18 грудня 2020... Читати далi