На Франківщині лісівники організували акцію «Міжнародний день чистих берегів»

1 рік ago admin 0

Сьогодні, у Міжнародний день чистих берегів по всьому світу влаштували генеральне прибирання. Не оминула участь і Франківщину. Керувати масштабною акцією взявся сам Голова Державного агентства лісових ресурсів України Василь Кузьович разом із державним секретарем Міністерства захисту довкілля України Євдокією Яровою, головою Івано-Франківської ОДА Віталієм Федорим та його заступником Василем Івасиком, а також т.в.о. начальником Івано-Франківського ОУЛМГ Олегом Ярошиком. До акції долучилися також нацгвардійці та волонтери.

«Природа ставить перед нами колосальні виклики, і ефективно відповісти на них ми можемо тільки разом. Один з таких викликів – забезпечення чистою питною водою населення та збереження природи Українських Карпат, збереження її унікальної біосистеми і, звичайно, ліквідація захаращень від людської діяльності. Ось так сьогодні ми влаштували велике прибирання ні річці Бистриця Солотвинська. Хочу зазначити, що це не перша й не остання акція з очищення берегів. Лісівники завжди дбають про природу, навколишнє середовище, очищають русла річок і потічків від сміття та гілок не тільки в лісових масивах, а й у прилеглих селах і містах», – сказав Василь Кузьович, голова Державного агентства лісових ресурсів України.

Загалом сьогодні за участі лісівників спільними зусиллями було очищено береги річки Бистриця Солотвинська, с. Старий Лисець; правий берег р.Дністер, с.Побережжя (Тисменицький р-н); р.Дністер, с. Шевченкове (Галицький р-н); правий берег р.Прут, с. Нижній Вербіж (Коломийський р-н); р.Лімниця, с. Пукасівці (Галицький р-н); р.Прут, смт. Заболотів-с.Хлібичин (Снятинський р-н) від різного роду сміття, такого як пластикові пляшки, поліетиленові пакети, одноразовий посуд, тощо. Адже сміття, що «відпочиває» на березі або ж вже дрейфує за течією річки, становить загрозу не тільки для самих водойм, водних мешканців, а й для людей.

Нагадаємо, що Міжнародний день чистих берегів був започаткований у 1986 році. Мета – привернути увагу до проблем засмічення відходами водних ресурсів, правильного поводження із відходами, дбайливого ставлення до довкілля та підвищення екологічної свідомості населення.

Прес-служба Держлісагентства

Сьогодні, у Міжнародний день чистих берегів по всьому світу влаштували генеральне прибирання. Не оминула участь і Франківщину. Керувати масштабною акцією взявся сам Голова Державного агентства лісових […]