ГОЛОВНОМУ РЕЖИСЕРОВІ ЗАКАРПАТСЬКОГО МУЗДРАМТЕАТРУ ВИПОВНИЛОСЯ 85!

4 роки ago admin 0

Анатолій Філіппов, певно, вже побив не один всеукраїнський рекорд, адже понад тридцять років є головним режисером Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені братів Шерегіїв. 3 вересня народному артистові, який віддав закарпатській сцені майже півстоліття, виповнилося красних 85 років!

І поважний ювіляр не думає про відпочинок, а сповнений енергії і творчих задумів. Щороку в театрі ставляться його нові вистави, кращі з яких граються вже різними акторськими поколіннями.

Народився Анатолій Юхимович третього вересня 1935 року у невеликому селі Соколів Зміївського району Харківської області, де, між іншим, у 1943 році вступили у перший бій закарпатські воїни Чехословацького корпусу Людовіка Слободи. Закінчивши місцеву середню школу, служив у армії, працював лаборантом у пожежно-технічному училищі, а потім доля повела здібного юнака на навчання до Харківського державного театрального інституту.

По його закінченні на запрошення ужгородського режисера Гната Ігнатовича стає актором Закарпатського муздрамтеатру, де працює в 1961-1968 роках. А далі на шістнадцять років переїжджає до Чернігова, де постає провідним майстром сцени в обласного музично-драматичного театру імені Т.Шевченка. А з 1984 року Анатолій Філіппов остаточно повертається до Ужгорода, де вже не тільки грає на сцені, але й береться за постановки вистав. З 1997 року і понині він є головним режисером Закарпатського обласного українського музично-драматичного театру.

За майже півстоліття зіграно сотні ролей і поставлено десятки спектаклів, що стали вже історією рідного театру. Останні роботи ювіляра – вистава «Думи мої, думи…» про долю національного генія Тараса Шевченка, прем’єру якої шерегіївці встигли відіграти якраз перед карантином, та поновлення іскрометної комедії англійського драматурга Б.Томаса «Здрастуйте, я ваша тітонька!».

Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Шерегіїв, всі шанувальники Мельпомени вітають відомого майстра сцени, живу легенду закарпатського театрального мистецтва Анатолія Філіппова з чудовим ювілеєм і зичать йому міцного здоров’я та нових творчих здобутків!

А цими вихідними Закарпатський муздрамтеатр знову запрошує до глядацької зали. У суботу, 12 вересня, і у вівторок, 15 вересня, о 18.30 на Малій сцені відбудеться вистава «З училища» за п’єсою А.Іванова. У неділю, 13 вересня, о 12.00 театр покаже дитячу казку «День народження кота Леопольда» А.Хаїта, а о18.00 – музичну комедію «Здрастуйте, я ваша тітонька!» Б.Томаса.

Олександр Гаврош, завідувач літературно-драматичної частини Закарпатського муздрамтеатру