На Закарпатті постійна лісонасіннєва база налічує 349 плюсових дерев

2 роки ago admin 0

Як будь-яка рослина, ліс починається з насінини. Посаджені в ґрунт тендітні сіянці та саджанці, вирощені з насіння, стануть дорослими деревами лише через 15-20 років. І називатимуться вони лісами лиш після того, як зімкнуться їхні крислаті крони.

Для того, щоб мати якісне насіння, лісогосподарські підприємства Закарпаття створюють лісонасіннєві ділянки та плантації, на яких відбирають кращі дерева і стимулюють їх плодоношення.

Минулого року для цих потреб заготовлено 11708 кілограмів лісового насіння, в тому числі 8636 кілограмів жолудів дуба звичайного і скельного.

На об’єктах постійної лісонасіннєвої бази заготовлено 2904 кілограмів насіння.

Станом на 1 січня 2020 року постійна лісонасіннєва база налічує 349 плюсових дерев, площа лісонасіннєвої бази становить 2200 гектарів.

Без якісного лісового насіння нам не мати у майбутньому високопродуктивних лісів. Нині ж у лісівників Закарпаття активно триває кампанія з підготовки посіву лісового насіння у лісові розсадники. Аби забезпечувати лісокультурні роботи високоякісним садивним матеріалом необхідного асортименту лісових порід та вирощування декоративного посадкового матеріалу в підприємствах обласного управління функціонує 151 лісовий розсадник загальною площею 62,2 гектара.

Наявна площа розсадників дозволяє виростити стандартний посадковий матеріал для забезпечення потреб лісовідновлення, а це близько 10 млн шт.

Як будь-яка рослина, ліс починається з насінини. Посаджені в ґрунт тендітні сіянці та саджанці, вирощені з насіння, стануть дорослими деревами лише через 15-20 років. І називатимуться […]