Воловецькі лісівники залучають школярів до лісових робіт

4 роки ago admin 0

До утворення Воловецького держлісгоспу на території Воловецького лісокомбінату функціонувало 4 шкільні лісництва, які були організовані ще в 1982 році при Верхньоволовецькому, Нижньоворітському, Жденіївському та Підполозянському лісництвах. Для їх успішної роботи лісовпорядкуванням були виготовлені спеціальні лісовпорядні матеріали: карти, планшети, таксаційні описи тощо. Протягом 1982-1988 років учнями шкільних лісництв було проведено посадку лісу на площі 15 га, догляд за лісовими культурами на площі 40 га, посів у розсадниках на площі 0.5 га та догляд за посівами на площі 8 га.

На жаль робота шкільних лісництв з часом була згорнута і була відновлена при Верхньоволовецькому лісництві /лісничий Далекорей М.В./ лише в 2003 році за ініціативи адміністрації вже ДП «Воловецьке лісове господарство» /директор П.М. Ткач/ та підримки керівництва Гукливської ЗОШ І-ІІ ст. /директор В.Є. Гребеняк /. Під керівництвом ветерана лісового господарства, колишнього лісничого Верхньоволовецького лісництва Шуста В.М., директора школи Гребеняк В.Є., вчителя Мартин Я.С., працівників Верхньо-Воловецького лісництва молодими природолюбами вже посаджено понад 20 га лісів в околицях селища Воловець та села Гукливе. Та не тільки сумлінна праця в лісі вирізняє учнів шкільного лісництва серед їх ровесників, вони ще й активні учасники художньої самодіяльності. В їх творчому доробку народні пісні, гуморески, колядки, театральні мініатюри. Дуже часто, з нагоди різних визначних подій та свят вони виступають з творчими концертами перед працівниками лісгоспу, беруть участь в обласних змаганнях-конкурсах шкільних лісництв. Не залишаються в боргу перед своїми юними друзями і лісівники лісгоспу.

В рамках відзначення Міжнародного Дня лісу з ініціативи директора ДП «Воловецьке лісове господарство» Василя Росола проведено ряд заходів, спрямованих на популяризацію професії лісівника серед широкого кола громадськості Воловецького району, виховання у підростаючого покоління шанобливого ставлення до природи, підвищення довіри громадськості до діяльності лісогосподарської галузі.

Усвідомлення того, що залученням до лісівництва молоді, забезпечується безперервний зв’язок славних династій лісівників, оновлення кадрів лісової галузі, стало одним з основних напрямків роботи адміністрації, профкому лісгоспу, первинної організації Товариства лісівників підприємства. Сьогодні працівниками лісгоспу постійно проводиться профорієнтаційна робота не тільки серед членів шкільного лісництва, яких зараз налічується 25 осіб, а й серед учнівської молоді району в цілому. В ході цієї копіткої роботи лісівники знайомлять школярів з особливостями вирощування лісу та ведення лісового господарства, умовами вступу до спеціальних учбових закладів, проводять конкурси на найкращий малюнок серед молодших школярів та кращий письмовий твір за темою «Людина та ліс» в рамках Всеукраїнської акції «Майбутнє лісу у твоїх руках».

Головною метою діяльності шкільного лісництва є підвищення рівня усвідомлення школярами ролі та значення лісу в житті людини, формування екологічної свідомості у молодих людей, ознайомлення з лісівничими та екологічними проблемами регіону, розширення та поглиблення знань з основ лісівництва, виявлення обдарованої та талановитої молоді і залучення її до праці в лісовому господарстві, підготовка майбутніх висококваліфікованих лісівничих кадрів.

  

До утворення Воловецького держлісгоспу на території Воловецького лісокомбінату функціонувало 4 шкільні лісництва, які були організовані ще в 1982 році при Верхньоволовецькому, Нижньоворітському, Жденіївському та Підполозянському лісництвах. […]