Закарпатські рятувальники не лише перевіряють, а й навчають (+фото)

2 роки ago admin 0

На Закарпатті тривають позапланові перевірки дотримання правил пожежної безпеки місць з масовим перебуванням людей. Із грудня представники обласного управління ДСНС проінспектували вже 1114 таких закладів. 30 січня вони навідалися до Ужгородської спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів.

Після проведеної перевірки інспектори оцінили загальний стан пожежної безпеки в цьому закладі як задовільний. Разом із тим, є деякі питаня, що потребують вирішення. «Насамперед ми виявили порушення електробезпеки, зокрема використання подовжувачів, а також порушення комплектації пожежних кран-комплектів. Крім цього, відсутні плани евакуації в кожній кімнаті гуртожитку», – зазначив інспектор сектору контролю за особливо важливими об’єктами та новобудовами Василь Юричко.

Утім співробітники ДСНС не лише інспектують, а й навчають. Паралельно з перевіркою в школі провели тренувальну евакуацію. 414 учнів вийшли з будівлі менш ніж за 3 хвилини. За легендою, двоє підлітків опинилися в епіцентрі пожежі, тож їх за допомогою автодрабини спустили з вікна 3-го поверху. Як виявилося, один із них, учень 11-го класу Василь Юраш, мав вагому причину взяти участь у такій евакуації: «Я хочу в майбутньому стати пожежним, тож вирішив відчути себе на місці тих, кого я буду рятувати».

Одна з головних цілей подібних тренувань, на думку пожежного-рятувальника ДПРЧ-15 Владислава Пилипця, – це навчити людей спокійно й без паніки реагувати на надзвичайні ситуації. Крім цього, школярам просто цікаво поспостерігати за діями пожежних. «Діти дуже рідко стикаються з пожежною машиною, з рятувальниками у формі. Тому вони, особливо молодші, підходять і роздивляються автомобіль. Звісно, найбільше їм подобається, коли ми подаємо воду або піну», – розповів Владислав.

Загалом, за словами директора школи Олени Іщенко, тут періодично проводяться подібні навчання, аби підготувати дітей до будь-яких надзвичайних ситуацій. Адже ніколи не знаєш, коли тебе спіткає пожежа чи інше лихо.

ФОТОАЛЬБОМ

У ДСНС України у Закарпатській області

DSC_2143 копия.jpg_DSF9246 копия.jpg

_DSF9195 копия.jpgDSC_2209 копия.jpg

DSC_2243 копия.jpgDSC_2214 копия.jpg

DSC_2257 копия.jpgDSC_2274 копия.jpg