З малого саджанця – зелене Закарпаття

2 роки ago admin 0

Як привернути увагу краян до екологічних проблем та відтворити природний фонд Карпатських лісів – обговорили в облдержадміністрації у ході засідання робочої групи з проведення обласної акції під головуванням Олексія Гетманенка 27 січня.

Участь у дискусії також взяли заступники голови ОДА – Ольга Травіна та Ігор Шинкарюк, керівники департаменту екології та природних ресурсів, обласного управління лісовим та мисливським господарством, обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді та інші.

Зазначалося, що охорона навколишнього середовища, поліпшення екологічної ситуації, раціональне використання природних ресурсів та відновлення лісового фонду Українських Карпат – у пріоритеті як обласної влади, так і громадськості краю.

Присутній президент «Ротарі Клуб Ужгород» Микола Бережанський розповів, що метою проведення акції – є привернення уваги жителів краю до його екологічних проблем, формування дбайливого ставлення до навколишнього природного середовища, роз´яснення важливості збереження природної спадщини, підвищення рівня екологічної свідомості та екопатріотизму, прищеплення у підростаючого покоління любові до природи, прагнення берегти природу рідної землі.

Олексій Гетманенко зауважив, що масштабну соціально-екологічну акцію варто не лише започаткувати, а й впроваджувати в області регулярно і багато років. Адже територія Закарпаття складається з 80% лісів, які є легенями Карпат. І що дуже важливо – висаджувати дерева не лише у лісовій зоні, а й у населених пунктах, на вулицях, у скверах та парках. До акції мають залучатися не лише дорослі, а й діти, яким змалку треба прививати любов до навколишнього середовища. І щоб посаджене дитячими ручками деревце ще й доглядалося дітьми.

Фахівці лісового господарства зауважили, що з огляду на різний природний клімат весною у Закарпатті, акцію варто продовжити на місяць. Тож, було вирішено розпочати масштабну посадку дерев у березні у низинних районах, а в гірських – у квітні. Також лісівники мають визначити, який сорт дерев саджатимуть у лісах та населених пунктах районів краю.

Насамкінець дійшли висновку, що лише об’єднавши зусилля, можна сприяти вихованню в підростаючого покоління дбайливого ставлення до об’єктів природи, прищепити бажання піклуватися про природу, навчити любити і охороняти природу не на словах, а допомагаючи деревам у вигляді висадки та їх догляду.

Відтак для покращення довкілля, збільшення кількості зелених насаджень у краї та виховання підростаючого покоління очільник ОДА Олексій Гетманеко доручив підготувати відповідне розпорядження про проведення масштабної соціально-екологічної акції, організувати та залучити у проведенні заходів максимальну кількість населення краю, підприємства, організації, установи, освітні, культурні та медичні заклади, а також з визначити зони посадки дерев та забезпечити учасників необхідним інвентарем та саджанцями.

Як привернути увагу краян до екологічних проблем та відтворити природний фонд Карпатських лісів – обговорили в облдержадміністрації у ході засідання робочої групи з проведення обласної акції […]