Руслан ЧОРНАК: «Ми зробимо все, аби в Новому році Ужгородщина й надалі була прикладом для наслідування інших районів за усіма показниками!»

2 роки ago admin 0

Підсумки 2019-го: що, де і за скільки – вустами голови районної ради
Переважна більшість районних очільників краю минулий рік провела без щирих посмішок, іскор в очах та віри у краще майбутнє. Мовляв, закінчився і слава Богу. Так, 2019-ий був не з простих і на це вплинуло багато чинників. Проте, мінуси, у першу чергу, потрібно шукати в собі. Повсякчасне перетягування ковдри між політичним бомондом, керівниками структурних підрозділів, депутатами – ось Вам основний тягар, який поступово, але впевнено тягне той чи інший район у негаразди. Хтось шукає порятунку у створенні ОТГ, хтось продовжує нарікати на споконвічну депресивність свого рідного краю, а хтось просто за усталеною традицією протирає штани у державницькому кріслі, допоки не обірветься волосина і не впаде Дамоклів меч… Цього я не можу сказати про керівника Ужгородської районної ради, окремого депутата чи керівника структурного підрозділу. Згадуваний район упродовж останніх років є прикладом для наслідування. Риторичне питання – завдяки чому?
– Руслане Васильовичу, спілкуючись із іншими головами районних рад про рік пройдешній, у відповідь переважно чути: закінчився і слава Богу, фраза, здебільшого, супроводжується поглядом в нікуди… Якою буде Ваша характеристика 2019-го?
– Рік був не простий, я б сказав – дуже складний, але й надзвичайно продуктивний. При тому у всіх сферах. Попри різні труднощі, ми змогли об’єднатись і спрацювати як єдиний механізм. За що особлива подяка кожному депутату, який понад усе ставив інтереси громади, а не окремої політичної сили та кожному керівнику структурного підрозділу. Завдяки їм вдалося не лише зберегти, а й закріпити лідируючі позиції в регіоні позиції чи не за усіма показниками.
– А тепер про все по черзі. Розпочнемо з найобговорюванішої через призму реформи медицини.
– Реформи реформами, але медична сфера – одна з пріоритетних у нашій роботі. Насамперед розпочну з комунального некомерційного підприємства «Ужгородська районна лікарня». На завершальній стадії ремонт поліклініки та реконструкція лікарні, на які з бюджету ми виділили 17 мільйонів гривень. Ще за 3 мільйони придбано лапароскопічну стійку.
9 нових автомобілів Renault «Duster» отримали сільські амбулаторії: Велика Добронь, Оноківці, Концово, Сюрте, Соломоново, Ратівці, Есень, Коритняни та Невицьке. Триває будівництво амбулаторій в селах Батфа, Руські-Комарівці та Кам’яниця.
– Я з Вами солідарний і в позиції – чим більше сьогодні грошей ми вкладемо в спорт, тим менше завтра доведеться витратити й на ліки.
– Так, справді, це один моїх головних принципів. І, на щастя, зі мною солідарний увесь депутатський корпус. От, до прикладу, коли мене обрали головою районної ради у нашій ДЮСШ працювали три спортивні секції і фінансування було 1,5 мільйонів гривень. Поступово нам вдалося збільшити кількість секцій до восьми. Відтак майже 1000 дітлахів з району успішно займається плаванням, футболом, волейболом, бадмінтоном, дзюдо, велоспортом, художньою гімнастикою та важкою атлетикою. Зокрема, Лев Смагін увійшов до складу збірної України із дзюдо, дві команди на лідируючих позиціях у першості дитячо-юнацької футбольної ліги України, вихованці ДЮСШ – постійні призери та переможці всеукраїнських змагань із художньої гімнастики та бадмінтону, на базі школи повсякчас проводяться чемпіонати з важкої атлетики, плавання тощо. І не дивно, адже з дітьми працюють 26 кваліфікованих тренерів, а фінансування ДЮСШ нам вдалося збільшити у 4 рази і за підсумками минулого року воно склало 6 мільйонів гривень.
Федерацію футболу Ужгородського району вже вдруге відзначають, як кращу в області. На її функціонування ми передбачили 1,8 мільйона гривень. Нам вдалося відкрити й футбольну академію – це ще 2 мільйони з бюджету тільки на цей рік. Відрадно, що в районі дислокується і професійний футбольний клуб «Минай», який успішно виступає у Першій лізі Чемпіонату України.
– Дбаєте Ви і про освітянську галузь…
– Щороку з районного бюджету ми виділяємо значну суму на реконструкцію та будівництво навчальних закладів, оновлення матеріально-технічної бази. Я відзначу лише найвагоміші проекти: на усунення наслідків надзвичайного лиха у школі Сюрте пішло 2,8 мільйона гривень, 2 мільйони ми виділили на Оноківську ЗОШ, у Чабанівській школі змінено дах та утеплено фасад, здійснюється ремонт дошкільного навчального закладу в Лінцях, у Минайській ЗОШ зробили харчоблок. За програмою «Нова українська школа» у всі навчальні заклади для 1-4 класів закуплено нові меблі. Кожна школа комп’ютеризована і забезпечена швидкісним інтернетом. Тільки минулого року нам вдалося збудувати футбольні майданчики зі штучним покриттям у навчальних закладах Пацканьова, Лінців, встановлюється у Дубрівці. Дитячі майданчики встановлено у Вовковому, Пацканьові, Андріївці, Кіблярах та Червоному, Дубрівці. Минулоріч ми започаткували районну премію ім. М. Лелекача, якою відзначаємо кращих педагогів Ужгородщини. Усі учні 1-4 класів та вихованці дошкільних закладів отримали подарунки з нагоди новорічно-різдвяних свят.
– Культурна спадщина району теж вагома. Відповідно про розвиток цієї галузі Вам забувати не доводиться.
– Якщо коротко, то у 2019 році на проведення 11-ти фестивалів та пошиття костюмів для районних фольклорних колективів ми виділили 1 мільйон 200 тисяч гривень.
– Дві найбільші проблеми, характерні для нашої держави та колишніх країн СНД: дурні й дороги. І якщо першу врегулювати ірреально, то з другою Ви успішно справляєтесь.
– Минулоріч на будівництво та реконструкцію доріг тільки у населених пунктах: Середнє, Холмок, Ботфалва, Сторожниця а також на дорожні напрямки: Середнє-Анталовці та Середнє-Лінці з районної казни пішло понад 20 мільйонів гривень.
– Про соціальні програми для населення району депутати теж подбали.
– Відверто, усі й не пригадаєш. Кожен із 26-ти депутатів районної ради має право виділити по 20 тисяч гривень на лікування важкохворих жителів. А це вже 720 тисяч. Кожен мешканець Ужгородщини за програмою «Власний дім» може отримати пільговий кредит. Ми підтримуємо учасників АТО, ветеранів правоохоронних органів і спорту. У районі відкрито перший в області інклюзивно-ресурсний центр.
– Зроблено й справді багато, знаючи Ваші амбіції, плануєте не менше. Але про перспективу ми поговоримо трохи згодом. Наразі Ваші привітання жителям Ужгородщини з нагоди новорічно-різдвяних свят.
– У першу чергу, я хотів би подякувати за тісну співпрацю усьому депутатському корпусу, керівництву РДА й усіх структурних підрозділів. Адже без порозуміння із ними, у мене нічого б не вийшло. А так маємо результат і доволі вагомий. Ще один рік позаду. І я впевнено можу сказати, що Ужгородщина упродовж 2019-го не існувала, а успішно прогресувала. Висхідною ми будемо рухатись і в поточному році. Головне, миру усім та здоров’я! А все інше, повірте, спільними зусиллями нам вдасться зробити. І в Новому році Ужгородщина надалі буде прикладом для наслідування інших районів Закарпаття. З Новим роком Вас та прийдешнім Різдвом Христовим.