У Хусті відкрили графічну виставку

3 роки ago admin 0

У четвер, 30 жовтня, у Хустській міській картинній галереї відкрили виставку графіки. Власне, дев’ять талановитих її учасників із Хустщини та Виноградівщини представили близько 60-ти картин. Експозицію можна оглянути до 16 листопада.

Неординарна графічна виставка вже в день відкриття просто вразила відвідувачів галереї. Адже близько 60 робіт різної тематики представлені дев’ятьма художниками можна було бачити як чорно-білими, так і у кольорі. Якраз останнє найбільш й вподобали поціновувачі мистецтва.

  • Учасники виставки: Олександр Маринич, Маргарита Тегзе, Діана Добош-Брода, Альона Стасюк,  Маріана Гаврило, Валерія Чука, Любов Шпак, Валентина Костьо із Виноградівщини та Марія Ковач із хустського Золотарева.
  • Мета: показати красу і необмежені можливості такого виду мистецтва, як графіка.

Довідково: Графіка — вид образотворчого мистецтва, для якого характерна перевага ліній і штрихів, використання контрастів білого і чорного та менше, ніж у живописі, використання кольору. Твори можуть мати як монохромну, так і поліхромну гаму.

Традиційно відкрив чергову виставку директор Хустської
міської картинної галереї Орест Цюпко.

«Це друга по рахунку графічна виставка. Адже чомусь
живописні більш поширені. Однак маю сподівання, що роботи графіки в нас з’являтимуться частіше і такі
вернісажі стануть традиційними», – зазначив господар галереї.

Потім він передав слово куратору виставки Валентині Костьо,
яка насамперед представила глядацькому загалу авторів та їх роботи, тим самим відкрила
завісу цього унікального, на її погляд, виду мистецтва.

 «Хуст цілком можна назвати мистецьким осередком, адже кількість та різноманітність виставок, організованих тут, не може не вражати. Щодо нашого графічного вернісажу, то у Хусті він відбувається вдруге, ми виставлялися ще і минулого року. Однак у такому складі як зараз ми тут вперше, – ділиться Валентина Костьо, – Я вважаю, що виставки організовувати треба, бо насамперед для автора це дуже важливо. Адже саме тоді він ділиться з іншими своїм талантом, своїм баченням та, власне, своїм усім потаємним.»

На відкритті також виступили автори виставки, їх колеги по цеху та любителі.

До речі, у Хусті вперше представила свої доробки 15-річна Валерія, яка закінчила Виноградівську школу мистецтв. Дівчина зізналася, що тільки почала презентувати свої полотна глядачам. Дотепер виставлялося юне обдарування лишень у рідному Виноградові.   

«Дуже люблю графіку, тому я тут. Власне, запросила мене
взяти участь у виставці моя вчителька Маріанна Гаврило. Представила я 4 свої роботи,
на яких зображені здебільшого квіти – піони. А почалося все ще у ранньому
дитинстві з простого аркушу паперу і олівця. Я любила малювати, тому батьки й вирішили
віддати мене до мистецької школи.»

А от Марія Ковач із Хустщини – вже більш досвідчена молода художниця розповіла: «На першу роботу пішов цілий рік. Однак роки практики дозволили скоротити строки. І зараз, аби намалювати картину мені потрібно від двох тижнів до кількох місяців максимум. Поруч зі мною остання моя робота під назвою «Думки». На неї я витратила два тижні свого часу із значною кількістю перерв, бо в мене малі діти. Оскільки це автопортрет, то працювала я безпосередньо з власним фото, а застосовувала у техніці туш – перо і лінери. Загалом на цій виставці я представила 6 робіт».

До слова, презентовані авторами графічні роботи відносяться як до традиційно-академічного виконання, так і з використанням більш сучасних засобів. Триватиме виставка до 16 листопада.