«Детінізація ринку праці та запобігання виробничому травматизму – основні пріоритети діяльності Управління Держпраці у Закарпатській області»

3 місяці ago admin 0

Такою була тема брифінгу, який відбувся сьогодні у прес-центрі облдержадміністрації за участі начальника Управління Держпраці у Закарпатській області Богдана Дороша, його першого заступника Василя Грицика та заступника начальника Володимира Горєва. Спікери повідомили представникам мас-медіа про результати своєї роботи за минулий рік, зупинилися на пріоритетних напрямах їх діяльності, основних функціях і завданнях.

Зокрема, очільник Богдан Дорош наголосив, що серед інших завдань, які доводиться вирішувати посадовцям Управління Держпраці, на сьогодні першочерговими залишаються боротьба з неофіційним працевлаштуванням та зниження рівня виробничого травматизму на підприємствах краю. Так, протягом 2018 року в області було виявлено 519 осіб, котрі працювали без належного оформлення трудових відносин. За підсумками проведених інспекційних відвідувань на  суб’єктів господарювання накладено штрафів на загальну суму 49016220 гривень.

Своєю чергою перший заступник начальника Управління Держпраці Василь Грицик зауважив, що штрафні санкції не є самоціллю в діяльності установи. Торік посадовці Управління провели широку інформаційно-роз’яснювальну роботу, в ході якої суб’єктам господарювання була доведена інформація стосовно можливих наслідків у зв’язку з недотриманням вимог трудового законодавства, насамперед в частині оформлення трудових відносин. Результатом проведеної роботи стало побільшання на Закарпатті кількості зареєстрованих осіб на 4483.

Не менш важливим вектором діяльності Управління Держпраці залишається  запобігання виникненню виробничого травматизму. Про це журналістам розповів заступник начальника, який курує такий напрям, Володимир Горєв. За його словами, з метою усунення шкідливих і небезпечних факторів, запобігання випадкам травмування на виробництві посадовцями установи особлива увага приділяється проведенню профілактичних заходів. У 2018 році вдалося зменшити кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками, пов’язаних з виробництвом (4 проти 9). У той же час на Закарпатті спостерігалося часткове зростання  рівня загального виробничого травматизму(51 випадок проти 46).

На брифінгу також йшлося і про інші проблемні питання. Зокрема, начальник Управління Богдан Дорош звернув увагу на те, що майже 90 відсотків ліфтів, встановлених у міських багатоквартирних будинках, давно вичерпали свій граничний термін експлуатації (понад 25 років). На сьогодні ними в основному опікуються ОСББ. Оскільки це не суб’єкти господарювання, а на  громадські організації повноваження органів Держпраці не поширюються, то проконтролювати, чи пройшли ліфти технічний огляд, чи придатні до подальшої експлуатації, на жаль, неможливо. 

Ще одна проблема стосується використання газу в побуті. Богдан Дорош наголосив: громадяни повинні усвідомлювати, яку загрозу таїть у собі самовільне встановлення газових приладів. Досить часто це закінчується плачевно.

Учасники брифінгу відповіли на завершення на запитання журналістів.