Як діють регіональні програми соціально-економічного розвитку та впроваджуються інноваційні проекти у Закарпатті?

5 років ago admin 0

Різні інфраструктурні проекти, розбудова дорожньо-транспортної сфери, розвиток бізнесу, відновлення повноцінної роботи аеропорту «Ужгород», залучення коштів міжнародної технічної допомоги та багато інших питань, що стосуються життєдіяльності Закарпаття – на постійному контролі комісії обласної ради з питань бізнесу, виробничої інфраструктури, банківської діяльності та інвестицій, яку очолює Андрій Андріїв.

Торік члени комісії разом із галузевими підрозділами ОДА та фахівцями розробили ряд ключових програм, де чітко визначено пріоритетні напрямки розвитку нашого краю. Зокрема йдеться про Програму економічного і соціального розвитку Закарпатської області на 2018 рік. Це зазначено у річному звіті очільника облради Михайла Рівіса про роботу профільних постійних комісій обласної ради за 2018 рік.

Відтак на контролі зазначеної комісії перебувають 11 регіональних цільових програм. Зокрема, Регіональна стратегія розвитку Закарпатської області на період до 2020 року,  Обласна Програма «Питна вода Закарпаття» на 2012 – 2020 роки,  Програма поводження з твердими побутовими відходами у Закарпатській області на 2016 – 2020 роки  та ін.

Активно працює комісія й у напрямку вирішення питання належного функціонування міжнародного аеропорту «Ужгород». Торік внесено ряд змін до Програми підвищення ефективності функціонування ЗОКП «Міжнародний аеропорт «Ужгород» на 2017–2020 роки, з обласного бюджету виділялися необхідні кошти для розбудови інфраструктури та модернізації. Аби Закарпаття нарешті мало повноцінне авіасполучення та регулярні рейси не лише зі столицею, а й іншими затребуваними краянами і туристами містами.

Крім цього, працюючи над удосконаленням діючих регіональних програм,  комісія підтримала ряд змін та внесла відповідні рекомендації до них.  Зокрема  доповнення внесені  у Програму розвитку малого і середнього підприємництва в області на 2017 – 2018 роки для створення  сприятливих  умов для розвитку підприємництва; Регіональну програму з ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування на 2015 – 2018 роки для поліпшення транспортно-експлуатаційного стану мережі автодоріг, комфортності та безпечності перевезення пасажирів. Виходячи з реального стану шляхового господарства області, комісія вивчає використання коштів, які спрямовуються на будівництво і утримання доріг. Також внесені зміни у Програму поводження з твердими побутовими відходами у Закарпатській області на 2016 – 2020 роки, метою якої є вирішення екологічних, санітарних, економічних та соціальних проблем в області через впровадження організованої поетапної системи збирання, утилізації та переробки відходів споживання з подальшим використанням їх в якості енергетичних та вторинних ресурсів, мінімізація обсягів захоронення відходів на полігонах та звалищах. А це, насамперед, чисті села, річки та потічки, здорова громада та зайнятість населення

Також члени комісії внесли слушні зміни до Програми енергоефективності та енергозбереження Закарпатської області на 2016 – 2020 роки, які успішно підтримані депутатським корпусом на черговому пленарному засіданні облради. Зміни направлені на зменшення споживання паливно-енергетичних ресурсів, збільшення використання енергії біомаси у тепло- та гарячому водопостачанні в муніципальному секторі Закарпатської області  та скорочення прямих викидів парникових газів на території області.

З ініціативи та за сприяння депутатів комісії прийнято ряд звернень обласної ради до керівників держави, уряду та профільних центральних відомств із актуальних питань життєзабезпечення регіону. Зокрема, щодо невідкладного фінансування будівництва об’їзної автомобільної дороги м. Берегово та с. Астей до міжнародного пункту пропуску  «Лужанка», розташованого на кордоні з Євросоюзом; збільшення фінансування на автомобільні дороги загального користування державного значення;  визначення порядку кредитування у Державній програмі підтримки розвитку малого та середнього підприємництва в Україні для суб’єктів малого та середнього підприємництва зі встановленням кредитної ставки в розмірі 3-5% річних та ін.

Крім того, зазначена комісія сприяє залученню інвестиційних та кредитних ресурсів у розвиток економіки районів, реалізації інноваційних програм та впровадження нових технологій, розробниками яких є наукові установи області. Залучає кредитні ресурси банківських установ області для реалізації програм економічного і соціального розвитку регіону.

Прес-служба Закарпатської облради