Сесія районної ради затвердила 27 рішень

8 місяців ago admin 0

У п’ятницю, 16 листопада, відбулася чергова двадцять восьма сесія районної ради. Головував на засіданні очільник районної ради Руслан Чорнак. В роботі пленарного засідання взяли участь депутати районної ради, голова райдержадміністрації Еріка Кинєв, начальники управлінь, відділів та служб райдержадміністрації, керівники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, представники прокуратури, міліції та інших правоохоронних органів, голови місцевих рад та інші.
Перед початком пленарного засідання депутати вшанували пам’ять загиблих під час проведення організації об’єднаних сил на Сході України
Відтак перейшли до розгляду питань порядку денного. Загалом, у ході пленарного засідання було розглянуто 27 питань, кожне з яких детально опрацьовували на засіданнях профільних комісій. Це здебільшого затвердження галузевих програм на 2019 рік. Так, депутати затвердили Програму «Турбота» на наступний рік, Програму розвитку виноградарства, Програму транскордонної співпраці, вісім постійно діючих медичних програм, тощо. 
Бурхливу дискусію викликало питання щодо затвердження Положення про призначення керівника загальної середньої освіти районної ради. Тож, у зв’язку із розбіжностями думок, дане питання депутати вирішили зняти з порядку денного та повернути на доопрацювання.
В рамках проведення сесії народні обранці також погодили кандидатури, які удостоїлися звання «Почесний громадянин Ужгородщини». Це Марія Підгорна – заступник головного редактора районної газети, Ендре Гіді – відомий в районі художній кераміст та Йосиф Лакатош – менеджер, а у минулому керівник з багаторічним стажем, приватного сільськогосподарського підприємства «Ласточка».
Затвердили депутати і рішення про реформування друкованого засобу масової інформації, засновником якого є Ужгородська районна рада – «Вістей Ужгородщини».
Одноголосно підтримали районні депутати текст звернення до Президента України щодо скасування постанови Кабміну стосовно підняття ціни на газ для населення.
В ході пленарного засідання прийнято і Програму «Шкільне харчування» на 2019 рік, відповідно до якої учні загальноосвітніх навчальних закладів і надалі харчуватимуться на безоплатній основі, тобто за рахунок коштів районного бюджету та бюджету сільських рад. 
Окрім затвердження нових, депутати підтримали і рішення стосовно внесення змін до вже діючих програм, затвердили Програму розвитку місцевих автомобільних доріг, а також безпеки дорожнього руху. 
Традиційно, районні обранці внесли зміни до районного бюджету на 2019 рік, перерозподіливши кошти між головними розпорядниками коштів. 
Насамкінець, присутній на сесії обласний військовий комісар Череміський Богдан Миколайович представив депутатському корпусу та присутнім новопризначеного військового комісара Ужгородського об’єднаного військового комісаріату Тищука Ігора Михайловича.
Завершуючи пленарне засідання, голова районної ради Руслан Чорнак подякував депутатському корпусу за злагоджену співпрацю у прийнятті важливих для району рішень.