Управління Держпраці перевіряє дошкільні заклади Закарпаття

4 роки ago admin 0

Нещодавно головний державний інспектор нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці Тетяна Маргітич під час  проведення контрольних заходів перевірила стан дотримання вимог з охорони праці та промислової безпеки у кількох освітніх закладах краю, зокрема Мукачівському ДНЗ №12, Берегівському ДНЗ №12, Доробратівському ДНЗ та Нижньокоропецькому ДНЗ.  Особливу увагу керівництва вказаних закладів посадовець звертала  на необхідність створення належних, безпечних, нешкідливих та  здорових умов праці персоналу у процесі їх трудової діяльності, а також на своєчасність проведення заходів для поліпшення стану охорони праці.

За результатами перевірок було виявлено низку типових порушень. Частина з них стосувалася загальних питань з ОП (відсутність Положення про навчання персоналу з питань охорони праці; планів-графіків проведення таких навчань; не розроблені інструкції з ОП для представників окремих професій; з декотрими працівниками не проведені інструктажі). Подібні зауваження виникали й при перевірці газових господарств.  

Тетяна Маргітич вказала відповідальним особам дошкільних установ  на те, що люк для очищення димового каналу котла повинен бути відкритим, а також на необхідність поновлення договору про техобслуговування системи газопостачання ДНЗ із відповідним суб’єктом господарювання; здійснення періодичного контрольного огляду газового господарства тощо. За результатами заходів були видані відповідні акти та приписи з детальним описом виявлених порушень.

Принагідно головний державний інспектор нагадала, що дошкільні навчальні заклади належать до  об’єктів з масовим перебуванням людей, тож на виконання відповідних доручень Прем’єр-міністра України та Міністерства соціальної політики України посадовець провела з керівниками профілактичні бесіди.