Наставництво

6 років ago admin 0

Перебування дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування  у відповідних державних закладах для дітей – одна з найважливіших проблем нашого часу. Робота в системі таких закладів  не передбачає встановлення між дорослими та дитиною довготривалих, довірливих , міцних та безпечних стосунків. Серед основних чинників гальмування розвитку особистості, труднощів у формуванні здорової прихильності, створення належного емоційного комфорту та безпечного середовища для соціалізації , визначають відсутність постійної дорослої людини, яка піклується та турбується про дитину.

Тому в умовах реформування системи інтернатних закладів постає питання альтернативної діяльності з дітьми, які там проживають. У сучасній політичній та економічній ситуації країни не всі громадяни можуть прийняти у свою сім’ю дитину, тому для тих, хто бажає допомогти вихованцям закладів підготуватись до дорослого життя, наставництво виступає пріоритетною формою участі у житті дитини.

Відповідно до постанови Кабінету Міністів України від 04.07.2017 № 465 «Деякі питання здійснення наставництва над дитиною»  запроваджено наставництво над дитиною, яка проживає в інтернатному закладі, як добровільну діяльність з надання їй індивідуальної підтримки та допомоги, насамперед у підготовці до самостійного та відповідального життя.

Наставником може бути повнолітня дієздатна особа, яка пройшла курс підготовки з питань соціальної адаптації дітей та їх підготовки до самостійного життя (курс підготовки). Організація наставництва здійснюється центром соціальних служб для сім’я за місцем проживання дитини. Тому для більшого інформування про такий напрямок роботи з дітьми з числа діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, просимо звертатися до Воловецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: смт Воловець, вул. Коротка,5, тел. 22-1-07.

Воловецький районний центр

соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

Перебування дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування  у відповідних державних закладах для дітей – одна з найважливіших проблем нашого …