У оновленому скверику Хуста відкрили пам`ятний знак містам-побратимам

4 роки ago admin 0

DSC01031Сьогодні, 23 травня, у Хусті поблизу краєзнавчого музею відбулося відкриття пам`ятного знаку містам-побратимам та оновленого скверика, що досить довгий час був занедбаним.

Про ідею встановлення нової родзинки міста над Тисою, на якій вписані назви всіх міст-побратимів, а також відстань від Хуста до кожного з них, розповів Хустський міський голова Володимир Кащук.

“На цей час Хуст має 10 міст-побратимів – це угорські Ньірбатор, Комаром, Сірмабешеньєв, словацькі Ліпани та Сніна, польські Лєско, Грубешів та Хелм, чеське Ждяр-над-Сазавою та румунське місто Сигіт-Мармацієй, з якими не просто підтримує дружні відносини, а й  тісно співпрацює у плані спільних грантових проектів. Я щиро вдячний їм за те, що разом нам вдається залучати кошти на розвиток міста, робити його гарнішим та ошатнішим. Приміром, спільно зі словацьким  містом-партнером у рамках програми транскордонного співробітництва нам вдалося закупити переносну сцену, облаштувати фонтан, територію парку відпочинку тощо. Наразі з угорськими колегами вирішуються питання упорядкування території та дороги до Хустського замку. І це далеко не повний перелік спільних справ на розвиток Хуста.

Відрадно, що за короткий проміжок часу нам вдалося упорядкувати ще одну, хоч і невеличку зону відпочинку для хустян, цей скверик біля музею”.

Приємну подію для громади міста скрасили виступи юних хустян, які на честь зміцнення дружби між містами-побратимами виконали словацьку народну пісню та продекламували патріотичний вірш.

До слова, нещодавно було оновлено й стелу “Визначні місця Хуста”, що теж знаходиться поблизу музею і презентує туристам найцікавіші місцини Хуста, які варто відвідати.

Залишається тільки сподіватися, що містяни берегтимуть оновлене надбання громади, адже тільки спільними зусиллями, взаємною повагою та підтримкою ми зможемо зробити наше рідне місто комфортнішим та гарнішим.

Богдана Клекнер.

DSC01018 DSC01020 DSC01027